18-06-202010:41

Валерія Коломієць: У процедурах банкрутства не потрібні тимчасові мораторії

Накладення мораторію на процедури банкрутства на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, та протягом 90 днів з дня скасування карантину, буде нести негативні наслідки для вітчизняного бізнесу. Про це заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць розповідає в публікації Судово-юридичної газети.

Валерія Коломієць висловили низку зауважень до проєкту Закону №  3322 «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який Верховна Рада має розглянути у другому читанні 18 червня.

Зокрема, заступник Міністра юстиції рекомендувала народним депутатам не підтримувати положення законопроєкту, яким пропонується тимчасово, на період дії карантину, звільняти арбітражних керуючих від відповідальності за невчинення дій, передбачених цим Кодексом, якщо вони не можуть бути вчинені в умовах карантину. За словами Валерії Коломієць, Кодексом  передбачена тільки дисциплінарна відповідальність арбітражного керуючого.

«Як голова Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих мушу сказати, що це дуже невдала ініціатива», — зазначила заступник Міністра.