17-11-202009:00

Валерія Коломієць взяла участь у 9-му Форумі ООН з бізнесу та прав людини

У період з 16 по 18 листопада 2020 року у форматі відеоконференції триває 9-ий щорічний Форум з бізнесу та прав людини під егідою ООН.  Порядок денний Форуму спрямований на привернення уваги до необхідності  інтеграції положень щодо бізнесу і прав людини до національних політик, зокрема, в контексті викликів, які постають перед світовою спільнотою (пандемія COVID-19, питання екології та сталого розвитку).

Валерія Коломієць виступила 16 листопада на пленарній сесії в рамках Форуму та презентувала досвід України щодо впровадження Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини у процес формування державної політики у сфері бізнесу.

Оскільки тематика Форуму стосувалася, серед іншого, проблемних питань у зв’язку з пандемією COVID-19, заступниця Міністра юстиції зазначила про дії Уряду України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, а також про необхідні заходи для підтримки бізнесу у цей складний час.

«Надзвичайно важливо, впроваджуючи міжнародні стандарти у галузі бізнесу та прав людини, знайти правильний баланс, розробити та забезпечити такий системний та поглиблений підхід, який би сприяв та допомагав бізнесу реалізовувати політику щодо прав людини» - наголосила Валерія Коломієць. 

У контексті обговорення конкретних кроків Уряду України в процесі імплементації Керівних принципів, заступниця Міністра поінформувала учасників заходу про досвід напрацювання оновленої редакції Національної стратегії у сфері прав людини, акцентуючи увагу на новому стратегічному напрямі, метою якого є посилення рівня захищеності прав людини від порушень з боку суб’єктів господарювання та підвищення культури поваги прав людини у сфері здійснення господарської діяльності.

Окремо Валерія Коломієць зазначила про актуальний стан розробки плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період 2021-2023 років, який в подальшому буде містити чіткі кроки для досягнення цілей та результатів Національної стратегії, зокрема щодо бізнесу і прав людини.

«Очікується, що загальний план дій з прав людини включатиме ключові заходи, які започаткують розробку спеціалізованого документа про бізнес та права людини. Такий підхід дозволить широко залучити відповідну цільову аудиторію - бізнес; а також розробити заходи, які будуть ефективними та зрозумілими для бізнесу. Ми вважаємо, що інклюзивність надзвичайно важлива в цьому процесі» - повідомила Валерія Коломієць.

Наприкінці виступу заступниця Міністра висловила вдячність за підтримку в реалізації Керівних принципів Організації Об'єднаних Націй з питань бізнесу та прав людини міжнародним партнерам, Робочій групі ООН з питань бізнесу і прав людини.

 

Детальніше про Форум: https://www.ohchr.org/EN/Issues/Business/Forum/Pages/2020ForumBHR.aspx

 

Програма Форуму: https://2020unforumbhr.sched.com/grid/