27-11-200300:00

Верховна Рада прийняла закон "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу"

Законом пропонується затвердити загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Закон визначає, що адаптація законодавства - це процес розробки і прийняття нормативно-правових актів та створення умов для їхнього належного виконання з метою досягнення відповідності правової системи України правовій системі ЄС.

Відповідно до Закону, програма здійснюватиметься поетапно. Перший етап розрахований на 2004-2007 роки. На цьому етапі адаптація законодавства буде здійснюватися в таких сферах, як митне право, законодавство про компанії, банківське право, бухгалтерський облік компаній, податки, інтелектуальна власність, охорона праці, фінансові послуги, правила конкуренції, державні закупівлі, охорона здоров'я, охорона навколишнього середовища, захист прав споживачів, технічні правила і стандарти, енергетика, транспорт.

Періоди наступних етапів виконання програми визначатимуться в залежності від результатів, досягнутих на попередніх етапах, економічної, політичної і соціальної ситуації, що виникне в Україні, а також розвитку взаємин України з ЄС.

Конкретні заходи для адаптації законодавства будуть визначатися щорічним планом заходів для виконання програми, що затверджується Кабміном.

Фінансування виконання програми здійснюється за рахунок держбюджету України, засобів технічної допомоги й інших джерел.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua