02-07-200400:00

Верховна Рада ратифікувала Договір між Україною та Федеративною Республікою Бразилія про видачу правопорушників.

1 липня Верховна Рада ратифікувала Договір між Україною та Федеративною Республікою Бразилія про видачу правопорушників. За законопроект "Про ратифікацію Договору між Україною та Федеративною Республікою Бразилія про видачу правопорушників", що був підготовлений Міністерством юстиції України, проголосувало 357 народних депутатів.

Договір було підписано 21 жовтня 2003 року в рамках державного візиту Президента України Леоніда Кучми до Федеративної Республіки Бразилія. За Україну Договір підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович, за Бразилію – міністр юстиції Марсіо Томас Бастос.

Положення Договору передбачають співробітництво двох країн в сфері видачі правопорушників, які переховуються від правосуддя за кордоном. Зокрема, у випадках, коли особи, які порушили закон, намагатимуться уникнути відповідальності, переховуючись на території країн, що є учасниками Договору.

Сторони зобов'язалися видавати одна одній для притягнення до кримінальної відповідальності або для виконання покарання у вигляді позбавлення волі осіб, які обвинувачуються у вчиненні злочинів, або які засуджені судовими установами однієї із Сторін і перебувають на території другої Сторони.

У разі звернень із запитом до України з боку судових інстанцій Бразилії, функції по виконанню положень Договору про видачу правопорушників виконуватиме Міністерство юстиції України. На стадії досудового розслідування справ виконання Договору покладається на Генеральну прокуратуру.

У разі запитів з боку України, усі функції, передбачені Договором, виконуватиме міністерство юстиції Бразилії.

До моменту підписання Договору про видачу правопорушників між Україною та Бразилією у правовій сфері діяв один Договір - про взаємну правову допомогу в кримінальних справах (підписаний 17 січня 2002 року). Усього на момент візиту договірно—правова база між двома країнами налічувала 38 двосторонніх документів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua