24-06-200400:00

Верховна Рада ратифікувала угоду про осіб, що беруть участь у процесі Європейського суду по правах людини

Верховна Рада України ратифікувала європейську угоду про осіб, що беруть участь у процесі Європейського суду з прав людини. До ратифікації угоду було підготовлено Міністерством юстиції України.

Угода встановлює особливий правовий статус осіб, що беруть участь у суді як сторони процесу, їхніх представників або консультантів, свідків, експертів, викликаних судом, та інших осіб, запрошених главою суду взяти участь у процесі.

Цим особам надається імунітет від судового переслідування через зроблені ними в суді заяви або надані судові докази. Разом з тим у випадку представлення заяви за межами суду імунітет такій особі не надається.

Угода також установлює правовий захист переписки, пересування і подорожей цих осіб у зв'язку з їх участю в процесі. Відповідно до документа, у країнах транзиту й у країні, де проходить процес, такі особи не можуть піддаватися кримінальному переслідуванню або затримуватися, їхня особиста свобода також не може обмежуватися в зв'язку з діями або судимостями, що мали місце до початку подорожі.

У той же час, відповідно до угоди, держави-учасники можуть на будь-якій стадії підписання угоди заявити, що зазначене положення не буде застосовуватися до їхніх власних громадян. В угоді відзначається, що зазначені імунітети і привілеї надаються особам, що беруть участь у процесі Європейського суду з прав людини, лише з метою забезпечення їм свободи слова і незалежності, необхідних для виконання ними своїх функцій, задач чи обов'язків або для реалізації їхніх прав у відношенні суду.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua