18-06-200400:00

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект “Про нотаріат”

Сьогодні, 18 червня, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект “Про нотаріат”. Проект, в розробці якого брало участь Міністерство юстиції України, пропонує у новій редакції чинний Закон України “Про нотаріат”.

Нова редакція Закону завершує процес реформування нотаріату в Україні і запроваджує єдиний нотаріат. Як зазначено у пояснювальній записці до проекту, практика застосування Закону засвідчила штучність поділу нотаріату на державних нотаріусів та приватних, виявила соціальні і економічні непорозуміння у державному регулюванні діяльності приватних нотаріусів, визначенні їх статусу, що призвело до судових спорів не тільки в межах держави, але й за її межами.

Законопроектгом також пропонується врегулювати на законодавчому рівні питання самоврядування нотаріусів, визначення принципів організації та здійснення нотаріальної діяльності, самофінансування нотаріальної діяльності, встановлення нотаріальних округів, граничну чисельність нотаріусів, заміщення нотаріуса, статус виконуючого обов’язки нотаріуса тощо.

Пропонується вирішення питань щодо предмету нотаріальної таємниці, гарантії нотаріальної діяльності, форми державного контролю за законністю нотаріальної діяльності, статусу нотаріуса, помічника нотаріуса, підстави й порядок призупинення і припинення нотаріальної діяльності, види нотаріальних дій тощо.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua