04-12-202016:31

Відбулася перша конференція циклу онлайн-зустрічей з європейськими експертами з пенітенціарних питань

З метою вивчення міжнародного досвіду, а також імплементації наявних передових практик у роботу із засудженими, Міністерством юстиції України та Департаментом з питань виконання кримінальних покарань у взаємодії з міжнародними партнерами, започатковано проведення циклу онлайн-зустрічей з фахівцями та експертами з європейських країн.

3-го грудня 2020 року відбулася перша конференція циклу двосторонніх міжвідомчих онлайн-зустрічей з вивчення фахівцями Мін’юсту України найкращих європейських практик з розбудови гуманістичної системи виконання кримінальних покарань, основою якої є ефективна ресоціалізація та реінтеграція правопорушників у суспільство.

У першій зустрічі взяли участь фахівці Міністерства юстиції та Дирекції пенітенціарної адміністрації Французької Республіки. З Української сторони до онлайн-дискусії долучились представники Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, а також Південного, Південно-Східного, Західного, Центрально-Західного та Північно-Східного міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України.

В ході дискусії французькі колеги представили свій досвід з питань організації щоденної зайнятості засуджених і ув’язнених та ознайомили учасників заходу з особливостями ористування електронними сервісами та Інтернет-ресурсами в установах виконання покарань Франції.

Наступні онлайн-зустрічі щодо обміну досвідом планується провести за участю партнерів з міністерств юстиції та пенітенціарних адміністрацій Фінляндії, Литви, Латвії, Польщі, Іспанії та Чехії. Особливу увагу буде приділено обговоренню таких важливих тем, як:

застосування альтернативних позбавленню волі видів кримінальних покарань;

створення належних умов тримання засуджених в установах виконання покарань;

застосування ефективного інструментарію для ресоціалізації засуджених;

збільшення можливостей для залучення засуджених та ув’язнених до праці, освіти та корекційних програм;

запровадження дієвого механізму підготовки засуджених до звільнення;

удосконалення пенітенціарного менеджменту органів та установ виконання покарань та слідчих ізоляторів тощо.