08-07-202417:00

Відбулася презентація оновленої платформи «Онлайн-моніторинг 2.0»

Заступник Міністра юстиції Олександр Банчук, представники Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та Директорату правосуддя та кримінальної юстиції взяли участь у заході, присвяченому презентації оновленої платформи «Онлайн-моніторингу 2.0». Вказана платформа слугує цифровим інструментом для збору та аналізу інформації в межах роботи над моніторингом нормативно-правових актів, який реалізується Міністерством юстиції за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice».

Олександр Банчук зазначив, що основний слоган платформи «Закони змінюєш ти» відображає розширені та спрощені можливості для кожного та кожної — а саме брати участь у формуванні державної правової політики. Мова про те, що всі охочі можуть долучитися до написання нормативно-правових актів для майбутнього опрацювання фахівцями. Він також підкреслив, що у такий спосіб громадськість може вносити свої пропозиції та зауваження як до конкретного закону, так і до окремих його статей чи інших нормативно-правових актів.

Протягом заходу було презентовано результати та перспективи подальшого розвитку. Серед основних тем, винесених для обговорення:

  • місце правового моніторингу Міністерства юстиції в системі правотворчої діяльності України;
  • вдосконалення підходів проведення правового моніторингу Міністерства юстиції;
  • основні нововведення платформи «Онлайн-моніторинг 2.0».

 

«Юстиція без бар’єрів» — ініціатива у межах Національної стратегії зі створення безбарєрного простору в Україні. Стратегія розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.