29-03-202109:00

Відбулось онлайн-засідання підгрупи «Приватні юридичні професії» СРГ «Правова держава, юстиція»

26 березня відбулось онлайн-засідання підгрупи «Приватні юридичні професії» секторальної робочої групи «Правова держава, юстиція» під головуванням заступниці Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерії Коломієць та керівника проєкту ЄС «PravoJustice» Довідаса Віткаускаса.

Сторони обговорили основні питання, які стосуються впровадження інноваційних підходів в роботу приватних юридичних професій та відзначили важливість процесу цифровізації в приватних юридичних професіях.

За словами Валерії Коломієць, за останній рік Мін’юст активно розпочав співробітництво із міжнародними партнерами щодо удосконалення роботи приватних юридичних професій. Так, нашими надійними партнерами у цьому напрямі є Європейський Союз і проект «Право-Justice», Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і проект «Нове правосуддя».

«З метою реалізації положень Кодексу України з процедур банкрутства щодо автоматизації процесу розкриття арбітражним керуючим інформації про боржника, Міністерством юстиції впроваджується ініціатива зі створення автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність», як багатофункціональної системи з відокремленими підсистемами. Завдяки впровадженню цієї системи, а саме підсистеми електронного кабінету арбітражного керуючого, буде забезпечено розкриття інформації на спеціалізованій сторінці веб-сайту державного органу з питань банкрутства» - зазначила Валерія Коломієць.

На засіданні підгрупи сторони також обговорили необхідність підвищення кваліфікації арбітражних керуючих.

Валерія Коломієць відзначила, що з метою складання вимог до арбітражних керуючих, розпочато розробку професійного стандарту «Арбітражний керуючий»» та затверджено персональний склад робочої групи з розроблення проекту.

Крім того, Мін’юстом проводиться активна робота і у напрямі нотаріат. Зокрема, здійснюється спільна робота із міжнародними партнерами і Нотаріальною палатою України стосовно впровадження системи електронного нотаріату.