03 грудня 2020 року Міністерством юстиції спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в України проведено публічне обговорення на тему: «Національна стратегія у сфері прав людини: підсумки та подальші кроки».
Перша частина заходу була присвячена панельній дискусії, участь у якій взяли Валерія Коломієць, заступниця Міністра з питань європейської інтеграції, Манал Фоуані, заступниця постійної Представниці Програми розвитку ООН в Україні, Наталія Федорович, керівниця Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини та Неллі Яковлєва, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Валерія Коломієць у своєму виступі розповіла про проблеми та успіхи у реалізації Національної стратегії у сфері прав людини за останні п’ять років, результати експертного опитування щодо підвищення ефективності реалізації Національної стратегії та Плану дій.
Заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції також проінформувала учасників дискусії щодо розроблення нової Національної стратегії у сфері прав людини та Плану дій з її реалізації на 2021-2023 роки.
«Це ті пріоритетні дії, які ми для себе визначили важливими, реалістичними для виконання та обов’язковими для захисту прав людини в Україні на наступні 3 роки» - прокоментувала Валерія Коломієць новий План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021-2023 роки. Із повною відеоверсією виступу Валерії Коломієць можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/mhbtLWt.
З виступами всіх учасників панельної дискусії можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/8hbulAV.
Друга частина заходу була присвячена тематичним дискусіям у кімнатах щодо злочинів катування у контексті реформ; протидії гендерно зумовленому насильству; протидії дискримінації; подоланню наслідків збройного конфлікту; освіти у сфері прав людини.
Тематичні кімнати стали майданчиком, на якому представники профільних міністерств, установ та організацій, а також представники громадськості змогли обговорити ключові причини невиконання окремих заходів Плану дій, а також сформувати порядок денний на наступні 3 роки.
За результатами обговорень у кімнатах представники громадянського суспільства надали міністерствам свої рекомендації до нового Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.