Представники центральних органів виконавчої влади разом з експертами з комунікацій взяли участь у засіданні Експертної Ради з комунікацій безбар’єрності Міністерства культури та інформаційної політики України. На засіданні йшлося про те, як знання людей про безбарʼєрність змінюється на усвідомлення того, що це є нагальною потребою.
Зокрема, учасники обговорили результати дослідження громадської думки щодо безбар’єрності і того, як публічні політики і публічні комунікації про безбарʼєрні рішення додають розуміння теми українцям і підвищують залученість до особистої участі у творенні безбарʼєрності для себе і для інших.
Під час обговорення дослідження щодо ставлення до питань безбарʼєрності та політики ветеранів, голова Центру соціальних змін та поведінкової економіки Андрій Длігач зазначив, що рівень обізнаності з поняттям безбарʼєрності зростає. Крім того, переважна більшість опитаних українців вважають безбарʼєрність новою важливою цінністю для суспільства.
Радниця - уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, підбиваючи підсумки засідання, зазначила, що «Безбарʼєрність — це філософія суспільства без обмежень, що ґрунтується на визнанні, повазі та цінності кожної людини без винятку. І дослідження показують, що реалізація заходів Стратегії створення безбарʼєрного простору має бути посилена комунікацією саме широкого залучення громадян до спільнодії».
«Безбар’єрність – одна з ключових тем, яка потребує комунікації, адже обізнаність суспільства – це перша сходинка у подоланні бар’єрів. Міністерство юстиції закладає філософію безбар ’єрності у свої ініціативи та проєкти, адже ми усвідомлюємо, що кінцевим бенефіціаром наших послуг є люди – зі своїми особливостями та потребами», - зазначила заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак.
У засіданні взяли участь:
Засідання Експертної ради з комунікацій безбар'єрності при Міністерстві культури та інформаційної політики України проведено у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської.
Нагадаємо, Експертна Рада з комунікацій безбар’єрності МКІП працює як незалежний дорадчий орган і обʼєднує комунікаційних експертів та фахівців органів влади, громадських організацій і бізнес-спільнот.