13-06-201810:10

Відбувся запуск навчань адвокатів медіації у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх

У Львові та Харкові стартував пілотний проект у сфері правосуддя для дітей. Мета проекту – впровадження кращих практик відновного правосуддя та профілактика правопорушень серед неповнолітніх.

На відміну від звичайного карального правосуддя, відновне правосуддя має на меті вивести дітей, які перебувають у конфлікті із законом, із кримінального процесу якомога раніше, запобігти вчиненню повторних злочинів.

У межах проекту відбулося ряд тренінгів, впродовж яких учасники обговорили принципи та зміст відновного правосуддя, юридичні наслідки, які може мати процедура примирення, а також відпрацювали навички медіатора.

Зокрема, під час тренінгів адвокати навчалися виступати у ролі медіатора між неповнолітніми, які є підозрюваними / обвинуваченими у вчиненні злочину, та постраждалою стороною.

Також присутні зупинилися на законодавчих змінах, необхідних для ефективного правосуддя щодо неповнолітніх, їх реабілітації та ресоціалізації.

Учасники навчання – 40 адвокатів. Ті з них, хто підтвердить здатність успішно проводити відновне правосуддя, достатні навички комунікації та рівень емпатії і проявить зацікавленість, будуть залучені посередниками в процедурах відновного примирення на базі центрів з надання БВПД.

Посередники надаватимуть послуги з відновного правосуддя неповнолітнім у Львові, Харкові, Миколаєві та Одесі.

Довідково. Тренінг проходив на виконання багатостороннього Меморандуму щодо впровадження та поширення кращих практик правосуддя для дітей, укладеного укладено 14 березня 2018 року між Міністерством юстиції України, Координаційним центром з надання правової допомоги, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Програмою USAID «Нове правосуддя». Пілотний проект щодо застосування відновного правосуддя для неповнолітніх буде реалізований у чотирьох регіонах (Одеській, Львівській, Миколаївській та Харківській областях).

Тренінг організувала ГО «Фундація DEJURE» у межах проекту «Інституційна підтримка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо дітей», що реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Наступні тренінги заплановані з 3 липня 2018 року у Миколаєві та Одесі.