23-04-201814:21

Віктор Вишньов: завдяки запровадженню blockchain аудиторія Openmarket збільшилась вдвічі

Впровадження технології blockchain зробило процес торгів в системі «Електронний аукціон Openmarket» повністю безпечним і прозорим, підвищивши довіру з боку клієнтів та збільшивши темпи зростання аудиторії. Про це розповів генеральний директор ДП «СЕТАМ»  Віктор Вишньов в інтерв'ю інформаційному агентству «Українські Новини».

За його словами, до використання технології розподілених реєстрів процеси торгів на СЕТАМ були достатньо автоматизованими, але періодично в бік онлайн-аукціону звучали нарікання щодо маніпуляцій зі ставками. «Для гарантування прозорості процедур ми прийняли рішення про використання технології blockchain. Учасник торгів отримує хеш-код ставки, як гарантію того, що ставка прийнята не тільки в системі, а й записана в blockchain. Тобто - її не можна змінити. І з цього хеш-коду, перейшовши на сайт blockchain.gov.ua, можна перевірити, чи ставка дійсно зафіксована», - пояснює Віктор Вишньов.

Крім того, blockchain зіграв основну роль у збільшенні аудиторії майданчика з реалізації арештованого майна: «Темпи зростання нашої аудиторії збільшилися. Якщо раніше ми росли на 7-10 тисяч учасників щорічно, то на сьогоднішній день - на 15 тисяч. І я думаю, що основну роль тут зіграв blockchain. Ми також провели дослідження і зрозуміли, що близько 30% учасників торгуються на Openmarket через мобільні пристрої (планшети, телефони), і для того, щоб зробити процес торгів з мобільних пристроїв більш зручним, розробили програми для Android та iOS».

Гендиректор «СЕТАМ» зауважив, що на даний момент Openmarket співпрацює з більшістю областей України. «У деяких областях підписані меморандуми з обласними радами і обладміністраціями. Наприклад, Хмельницька область охоплена практично вся. В цілому, плануємо підключити до системи Openmarket всю країну», - проінформував він.

Також в інтерв’ю Віктор Вишньов торкнувся питання продажу майна боржників по аліментах. За його словами, з початку дії закону #ЧужихДітейНеБуває про посилення відповідальності за несплату аліментів надходження майна боржників в CETAM зросли.

Загалом, Віктор Вишньов позитивно оцінив результати прийняття цього закону. «Ми стали отримувати набагато більше активів по стягненню боргів по аліментах. Перша хвиля після прийняття закону була по стягненню грошових коштів, а зараз пішла друга хвиля - починають описувати і арештовувати майно, якщо не знаходять кошти», - наголосив Гендиректор ДП «СЕТАМ» і додав, що з прийняттям закону #ЧужихДітейНеБуває державні виконавці отримали більше важелів впливу на неплатників аліментів.

Посилання: https://ukranews.com/ua/interview/1953-viktor-vyshnov-prodaty-bronzovogo-lenina-vyyshlo-dorozhche-nizh-obiyshlosya-b-zdaty-yogo-na