01-04-200400:00

Вирішення візового питання є пріоритетом для України на 2004 рік у стосунках з Євросоюзом у сфері юстиції та внутрішніх справ

Вирішення візового питання є головним пріоритетом для України на 2004 рік у стосунках з Європейським Союзом у сфері юстиції та внутрішніх справ. Позиція України щодо пріоритетності цього питання була зазначена під час підбиття підсумків та обговорення заключного документу засідання Україна-Трійка ЄС у сфері юстиції та внутрішніх справ, що відбулося 29 березня у Брюсселі. Про це повідомив глава української делегації, Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

«Для України є надзвичайно важливим уникнути будівництва нової стіни у візовому плані, щоб громадяни України не були відрізані від решти Європи» - наголосив глава української делегації.

За словами міністра юстиції, у ході обговорення заключного документу українська сторона наголосила, що Україна та Європейський Союз мають «встановити прийнятні для обох сторін правила, які дозволять вирішувати проблемні питання виключно у правовому полі». За підсумками засідання сторони домовилися «визнавати пріоритети одне одного, і досягати їх спільно»

«У нас ведуться інтенсивні переговори у цьому напрямку. Я сподіваюся, вже цього року ми знайдемо рішення щодо спрощеного порядку отримання віз громадянами України, щоб вони могли пересуватися європейським континентом з мінімальними формальностями і витратами часу.» - наголосив Міністр юстиції.

«Саме візові питання є найбільш близькими і зрозумілими для громадян України, адже вони стосуються більшості з них. Це дуже важливий момент, на який ми звернули увагу наших партнерів по ЄС.» – зазначив Олесандр Лавринович.

Як повідомлялося, українську делегацію на зустрічі представляли Мін‘юст, МВС, МЗС, Держкокордону та Держкомміграції. ЄСівську сторону - делегація Європейської Комісії на чолі з Комісаром з питань юстиції і внутрішніх справ Антоніо Вітторіно, Ірландського Президентства (країни, що головує в ЄС у I півріччі 2004 року) на чолі з міністром юстиції рівності і правової реформи Майклом Макдауеллом, Генерального секретаріату Ради ЄС на чолі з Генеральним директором Генерального директорату з юстиції та внутрішніх справ Чарльзом Елсеном та майбутнього Нідерландського президентства на чолі з Міністром юстиції Піетом Хейном Доннером.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua