28-06-201914:46

Володимир Гройсман та Павло Петренко відкрили «JUSTICE WEEKEND», присвячений Дню Конституції

Сьогодні в столичному парку «Наталка» почав роботу присвячений до Дня Конституції фестиваль «JUSTICE WEEKEND». Захід відкрили Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та Міністр юстиції Павло Петренко.

За словами Глави Уряду, діюча Конституція – це не перший подібний досвід для України. «Хотів би згадати 1918 рік. В Конституції УНР був розділ – про місцеве самоврядування. Ще 100 років тому закладали основи сильних, спроможних громад. Якби тоді ця норма була реалізована, ми мали б сотні й тисячі громад, які б зміцнювали Україну. Але через 100 років ми повернулися до цього процесу. Ми розпочали обговорення змін до Конституції в частині децентралізації - аби дати кожній громаді гарантії фінансової спроможності і можливостей ухвалення рішень», - підкреслив Володимир Гройсман.

Павло Петренко у свою чергу зауважив, що права людини живуть не в книжках і кодексах. Для того, щоб вони ожили, потрібно, щоб люди знали про ці права, вміли ними користуватися і могли спільно з державою їх захистити.

«У нашій Конституції написано, що кожна людина має право на правову допомогу і захист. На жаль, ця стаття була лише буквами на папері аж до 2014 року. Після Революції Гідності Уряди Арсенія Яценюка і Володимира Гройсмана вдихнули в цю норму Конституції реальний зміст», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, спільними зусиллями вдалося створити безпрецедентну систему безоплатної правової допомоги, завдяки чому мільйони українців отримують правовий захист. І це не просто статистика, а конкретні долі людей, адже 2500 українців були виправдані завдяки адвокатам Міністерства юстиції. 

Так само близько мільйона українських дітей змогли відновити свої права на гідне життя завдяки урядовому проекту #ЧужихДітейНеБуває.

«Це долі українських дітей і дорослих, які були захищені завдяки тому, що одна норма Конституції, одне її речення було наповнене реальним змістом. Будь-яких закон чи норма конституції починають діяти, коли ми з вами є активними. Хочу подякувати Володимиру Гройсману за те, що питання захисту прав кожної людини – не пусті слова. Завдяки тому, що в Уряду пріоритетом є захист прав українця, ми надихнули новим змістом роботу всіх органів юстиції. Робота всіх наших юристів та адвокатів наближає той момент, коли всі норми конституції будуть живими. А люди знатимуть свої права і захищатимуть їх», заявив Павло Петренко.

Він запросив всіх дорослих і дітей долучатися до фестивалю «JUSTICE WEEKEND», на якому вони зможуть в простій та інтерактивній формі взнати про свої права, які записані в Основному законі держави.