01-11-200200:00

Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення рекомендуватиме Держкомінформу опрацювати пропозиції щодо зміни порядку подовження ліцензії ЗМІ у разі порушення ними законів України

"Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення рекомендуватиме Державному комітету інформаційної політики телебачення і радіомовлення України опрацювати пропозиції щодо внесення змін до порядку подовження дії ліцензії засобам масової інформації у разі порушення ними законів України". Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, який головує сьогодні 1 листопада 2002 року на засіданні Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення у місті Яремча (Івано-Франківська область). Держкомінформу також рекомендуватимуть розробити пропозиції щодо системи штрафів у разі порушення теле- та радіоканалами законів України.

Зокрема, як заявив заступник голови Держкомінформу Віктор Павлюк, моніторинг рейтингу телеканалів УТ-1, Студії "1+1", УНТК, ІНТЕР, ICTV, ТЕТ, СТБ, Нового каналу показав, що існуючий правовий заслін на шляхах "всілякої розпусти" не заважає засновникам і керівникам телерадіоорганізацій, переважно недержавної форми власності, вдаватися до грубих порушень. "Нехтуються статті 300 та 301 Кримінального кодексу України, якими передбачені покарання за ввезення, виготовлення або розповсюдження продукції, які пропагують культ насильства, жорстокості та порнографії." - зауважив заступник голови Держкомінформу.

Водночас, Олександр Лавринович повідомив про те, що Міністерство юстиції України опрацює питання можливого нормативного стимулювання засобів масової інформації до запровадження тематичних програм правової освіти. На думку Міністра, таким стимулом може стати, зокрема, зниження плати за ліцензії за наявності програм правової освіти.

Разом з тим, Віктор Павлюк заявив, що на сьогодні в Україні виходить 264 друкованих ЗМІ правової тематики, 173 газети, 61 журнал, 18 білютенів, 1 альманах і 1 додаток. Окрім того, в центральних і регіональних друкованих виданнях з метою підвищення рівня правових знань започатковані тематичні сторінки, спеціальні рубрики, такі як "правова освіта населення", "юридична служба", "поради юриста", "юридична консультація", "урок права" та інші.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua