12-02-200400:00

Юридичні служби центральних органів виконавчої влади сядуть за парту на 210 годин

Протягом 2004 року Міністерство юстиції України підвищуватиме кваліфікацію керівників та спеціалістів юридичних служб центральних органів виконавчої влади. Відповідно до Програми навчання, затвердженої Міністром юстиції України на поточний рік, починаючи з лютого юридичні служби міністерств та інших центральних органів влади протягом 210 навчальних годин поглиблюватимуть свою кваліфікацію під керівництвом фахівців Міністерства юстиції України.

Як повідомив Міністр юстиції України, найбільше годин у Програмі навчання відведено трудовому законодавству. Протягом 22 навчальних годин спеціалісти юридичних служб удосконалюватимуть свою кваліфікацію щодо проблемних питань законодавства про відпустки, стягнення за порушення трудової дисципліни, порядку розгляду трудових спорів тощо.

Значну частину навчального процесу відведено для удосконалення нормотворчої техніки спеціалістів юридичних служб. Зокрема, щодо мовно-стилістичних проблем, щодо логічних вимог при розробці нормативно-правових актів, щодо узгодження проектів з Конституцією України та чинним законодавством.

Програма навчання містить також курси щодо кримінального, цивільного та господарського законодавства, містить розділи, присвячені соціальному, антимонопольному законодавству тощо.

Перший тур навчання юридичних служб відбудеться у лютому. По закінченні - 21 лютого, фахівцями Міністерства юстиції буде прийнято залік.

Як раніше зазначав Міністр юстиції України Олександр Лавринович, на сьогодні Міністерство юстиції має чимало претензій до якості роботи юридичних служб центральних органів влади. Зокрема, протягом минулого 2003 року 9 відсотків від загальної кількості актів, поданих до Мін'юсту України на державну реєстрацію, було повернуто органам, що їх видали, на доопрацювання, 7,9 відсотку актів торік було відмовлено в державній реєстрації. Міністр також зазначав, що з 1993 року – часу заснування державної реєстрації нормативно-правових актів, органами юстиції було попереджено прийняття більше 17 тисяч незаконних правових норм.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua