01-07-200400:00

З 1 липня Міністерство юстиції стало головним розробником законопроектів для Президента та Кабміну

1 липня Мін‘юст отримує функції головного розробника проектів законодавчих актів, що вносяться на розгляд Верховної Ради з ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, відсьогодні Мін‘юст України стає єдиним розробником проектів законів у сфері публічного права – конституційного та цивільного права, з питань судоустрою, судочинства та підприємництва. З 1 січня 2006 року Міністерство юстиції стане головним розробником всіх проектів законів, що розробляються в Україні.

До кінця 2004 року у якості головного розробника Міністерство юстиції має розробити 57 законопроектів.

Як повідомив Міністр юстиції, 13 з цих законопроектів відносяться до сфери конституційного законодавства та державного будівництва; 10 - про правосуддя, правоохоронну діяльність та боротьбу із злочинністю; 5 - цивільного законодавства та підприємництва; 10 - міжнародного співробітництва; 10 - питань дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини; 1 - державної виконавчої служби; 6 - міжнародного права; 2 - соціального, трудового та гуманітарного законодавства.

У зв‘язку із суттєвим збільшенням повноважень штат Мін‘юсту збільшено. Крім того, з 1 липня передбачено умови оплати праці спеціалістам центрального апарату Міністерства юстиції України, що будуть займатись законопроектними роботами, які вдвічі перевищують оплату праці інших державних службовців.

Довідка. Функції основного розробника проектів законів що вносяться на розгляд Верховної Ради з ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України Міністерству юстиції надано відповідно до урядової постанови про „Деякі питання поліпшення організації законопроектної діяльності” від 3 березня 2004 року.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua