01-04-200400:00

З 2006 року жертвам злочину держава відшкодовуватиме матеріальну та моральну шкоду

З 2006 року в Україні буде запроваджено в практику відшкодування потерпілим шкоди, заподіяної злочином. Про це йдеться у проекті Указу Президента України "Про Концепцію забезпечення захисту законних прав та інтересів осіб, що постраждали від злочинів", затвердженого на урядовому засіданні 31 березня 2004 року. Проект, що був розроблений Міністерством юстиції України, має на меті визначити напрямки державної політики у сфері надання допомоги потерпілим від злочинів та розвитку ефективної системи захисту їх прав та законних інтересів.

Як зазначив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, відповідно статистичних даних лише протягом 2003 року в Україні від злочинів постраждало 352 тис. громадян. Сума збитків, завданих при цьому громадянам, становила близько 100 млн. гривень.

При цьому, за словами Міністра, не зважаючи на прийняття цілої низки міжнародних документів у галузі захисту прав осіб, постраждалих від злочинів, зокрема, Декларації Основних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживань владою, а також Європейської конвенції про відшкодування шкоди жертвам насильницьких злочинів, в Україні дотепер залишились не визначеними на концептуальному рівні основні напрямки та стратегія розвитку політики в цій сфері.

Проектом Концепції запропоновано поетапну реалізацію цієї проблеми. На першому етапі (2004-2006 роки) буде вивчено світовий досвід з питань захисту прав та інтересів потерпілих, а також розроблено законодавство з питань захисту прав та інтересів потерпілих та механізму реалізації їх прав.

На другому етапі (з 2006 року) буде запроваджено в практику відшкодування потерпілим шкоди, заподіяної злочином, встановлено обсяги відповідного бюджетного призначення у загальному фонді державного бюджету. А також створено сприятливі умови для діяльності громадських організацій і фондів у сфері надання допомоги потерпілим. На другому етапі планується також забезпечення участі України у відповідних заходах з впровадження міжнародних принципів захисту потерпілих, у рамках ініціатив ООН, Ради Європи, Європейського Союзу.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua