18-10-201717:13

За наслідками додаткової перевірки всієї вертикалі державної виконавчої служби керівництвом Мін’юсту прийнято відповідні кадрові рішення

Міністерство юстиції є одним із найбільш відкритих міністерств, що підтверджують як наші українські, так і міжнародні партнери. Відомство завжди готове реагувати на запити засобів масової інформації і громадянського суспільства.

У відповідь на поширений засобами масової інформації сюжет про можливу корупційну складову в роботі державних виконавців, Міністерство юстиції здійснило комплексну внутрішню перевірку всієї системи державної виконавчої служби.

Окремо була проведена перевірка виконавців, які отримали найбільші офіційні винагороди за свою роботу – виконання судових рішень. Задля отримання вичерпної, достовірної інформації щодо того, яким чином державні виконавці розпоряджались отриманою ними офіційною за Законом винагородою, в процесі поліграфічного дослідження їм були поставлені питання, чи надавали вони частину своєї винагороди колишньому чи теперішньому керівництву державної виконавчої служби, чи надавали вони частину своєї винагороди керівництву Мін’юсту, чи надавали вони доступ для зняття з їхніх банківських рахунків коштів будь-яким стороннім особам та інші дотичні до цього питання.

Поліграфічна перевірка не виявила корупційних порушень під час виплати офіційних за Законом винагород на користь державних виконавців, які отримали найбільші виплати, та не підтвердила раніше розповсюджені в ЗМІ припущення з приводу того, яким чином вони розпоряджались заробленими ним коштами.

Додатково банківські установи надали вичерпну інформацію стосовно операцій з рахунками державних виконавців, які потрапили під підозру засобів масової інформації. Жодних сумнівних операцій або ж операцій, які проводилися з їхніми рахунками третіми особами, банківськими установами не зафіксовано.

Окрім цього була проведена перевірка ефективності роботи системи ДВС у регіонах. За її результатами Міністерством юстиції було здійснено низку організаційних і кадрових висновків і рішень. Наразі призначене нове керівництво Департаменту державної виконавчої служби. Також було проведено ротацію керівництва в низці областей, зокрема в Запорізькій та Кіровоградській.

Ми усвідомлюємо, що в системі, в якій працює понад 4000 осіб, уникнути порушень з боку окремих осіб досить складно. Однак ми відкриті для того, щоб реагувати на всі заяви та звернення з боку ЗМІ та громадськості, проводити відповідні перевірки і, у разі необхідності, спільно з правоохоронними органами притягати порушників до відповідальності.

Міністерство юстиції продовжує працювати над очищенням системи та покращенням якості роботи системи виконавчої служби. Відомство запроваджує реформу для того, щоб виконавча система стала максимально наближеною до європейських стандартів і такою, яка задовольняє потреби громадян щодо виконання судових рішень як частини забезпечення правосуддя в країні.

Нагадаємо: 23 серпня Кабінет міністрів встановив обмеження у 200 прожиткових мінімумів, або 308 тис. грн, для винагород, які виплачуються державним виконавцям Міністерства юстиції. Середня заробітна плата в органах юстиції по всій країні нині становить 8000 гривень,  у співробітників центрального апарату Мін’юсту – 12 000 грн.