08-02-202410:09

За підтримки проєкту ЄС «Право-Justice» відбувся онлайн-тренінг з метою підготовки до початку офіційного скринінгу європейської комісії

07 лютого 2024 року за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» Адамом Лазовські, міжнародним експертом Проєкту, професором права Європейського Союзу Школи права Вестмінстерського університету (Велика Британія) було проведено онлайн-тренінг «Q&A before explanatory meeting» для Міністерства юстиції України.

Тренінг відбувся в рамках початку роботи над офіційним скринінгом щодо переговорного розділу 23 – «Правосуддя та основоположні права», відповідальним координатором за який є Міністерство юстиції України.

Лектор зосередив свою увагу на таких питаннях:

- особливостях скринінгового процесу в розділі 23 «Правосуддя та основоположні права»;

- змістовного наповнення питань до Європейської комісії, які може поставити делегація української сторони для кращого розуміння кожної зі складових acquis ЄС;

- основні моменти підготовки дорожньої карти реформ, що покриваються розділом 23 «Правосуддя та основоположні права»;

- принципи роботи з практикою Суду ЄС як одним із основних елементів acquis ЄС.

Участь у тренінгу взяли представники Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, а також інших структурних підрозділів Міністерства юстиції України. Окрім того, були запрошені представники інших органів державної влади, які залучені до роботи в рамках 23 переговорного розділу, а отже, увійдуть до складу делегації української сторони.

Уже 21-22 лютого 2024 року в м. Брюссель (Королівство Бельгія) відбудеться роз’яснювальна зустріч Європейської Комісії та України стосовно здійснення скринінгу щодо 23 переговорного розділу. Українську делегацію очолить заступник Міністра з питань європейської інтеграції Людмила Сугак.