22-05-202309:05

Затверджено Порядок відбору та дослідження біологічного матеріалу військовополонених

Кабінет Міністрів України затвердив розроблений Мін'юстом Порядок відбору, направлення на молекулярно-генетичну експертизу (дослідження) біологічного матеріалу військовополонених для встановлення геномної інформації та його зберігання. Це необхідно, аби забезпечити відбір такого матеріалу для державної реєстрації геномної інформації військовополонених і подальшого встановлення (ідентифікації) осіб, які вчинили кримінальні правопорушення.

«Державна реєстрація геномної інформації військовополонених сприятиме встановленню осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, під час проведення оперативно-розшукових та слідчих дій у зв'язку з розслідуванням злочинів, пов'язаних з військовою агресією російської федерації проти України», — зазначає заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Затверджений Порядок регулюватиме питання відбору біологічного матеріалу військовополонених, направлення його на молекулярно-генетичне дослідження та зберігання.

Зокрема, в Порядку врегульовуються питання відбору біологічного матеріалу військовополонених для встановлення їх геномноï iнформацiï, визначаються суб'єкти, якi здiйснюватимуть такий вiдбiр, строки проведення такої процедури та направлення відібраного матеріалу на молекулярно-генетичне дослідження суб'єктам, до компетенції яких вiдповiдно до законодавства України належить проведення молекулярно-генетичних досліджень. Також Порядок мiстить загальні положення щодо умов та строків зберігання біологічного матеріалу військовополонених.