26-03-201617:00

Заяви Олени Лукаш про присудження компенсації з боку України Януковичу є лише витвором її уяви, - Мін’юст

Зауважимо, що з текстами рішень Суду справедливості ЄС будь-хто може ознайомитися на офіційному сайті, де публікуються всі судові рішення.

Розповсюджена представницею влади часів Януковича, причетність якої до злочинів проти учасників Революції Гідності наразі вивчається слідством, є не більше ніж втіленням бажань адвокатів біглого Президента та хворобливої уяви пані Лукаш.

Усі ці фантазії, так само як і інші схожі заяви прибічників колишньої влади, які час від часу з’являються у інформаційному просторі, переслідують лише одну єдину мету – всіма можливими засобами відбілити представників злочинного режиму Януковича та забезпечити їх реванш і повернення до владних кабінетів.

Ми готові відверто поспілкуватися з Януковичем відносно його претензій, якщо він особисто прибуде до України. Адже український народ і наші компетентні органи мають чимало запитань до колишнього Президента.

Разом з тим слід зазначити: дійсно, у 2014 році Україна подала до суду ЄС клопотання про вступ у згадані пані Лукаш справи в якості третьої особи з метою захисту інтересів держави та недопущення зняття санкцій з Януковича та його оточення.

Українській стороні вдалося налагодити ефективний механізм взаємодії з представниками сторони ЄС, які супроводжували дані справи. Саме завдяки такій взаємодії санкції проти колишнього керівництва країни не зняті Європейським Союзом, як би цього не хотілося пані Лукаш, Януковичу та його оточенню.

Міністерство юстиції у вказаних справах діяло виключно в інтересах держави та українського народу в спосіб і в межах, які визначені законодавством. Натомість, бездіяльність держави у вказаних справах могла бути використана адвокатами Януковича та його прибічників як додаткові аргументи на користь оскарження ними відповідних рішень про застосування санкцій.