19-06-201815:52

Збитки держави від махінацій часів Януковича з продажем арештованого майна становлять понад 1 млрд грн

19.06.2018 року відбулася прес-конференція «СЕТАМ: як зламати схеми оточення Януковича та стати ефективним антикорупційним ІТ-продуктом у держсекторі».

Під час заходу були озвучені “схеми” у торгівлі арештованим майном, що діяли під час президентства Януковича, які вдалося зламати завдяки роботі ДП “СЕТАМ” (Система електронних торгів арештованим майном) та стати першим у світі онлайн-аукціоном на Blockchain.

«До початку реформи виконавчої служби у 2016 році уже рік функціонувала система електронних торгів арештованим майном, що дало фундамент для подальшої успішної реалізації реформи виконавчої служби в частині реалізації арештованого майна. Саме реалізація майна є фінальною і дуже важливою частиною виконавчого провадження і забезпечує виконання судового рішення», - розповіла заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

«Ми розвиваємо відкритість і конкурентність системи. Завтра відбудеться підписання "дорожньої карти" щодо співпраці між Мін'юстом, OpenMarket - СЕТАМ, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та громадською ініціативою “Разом проти корупції” у сфері реалізації арештованого майна», - додала Світлана Глущенко.

До впровадження реформи ринок, фактично, контролювало вузьке коло компаній, наближених до минулої влади. Інформація про ціни, лоти, дати торгів була достатньо закритою. В результаті рівень конкуренції був недостатнім – що призводило до значних втрат бюджету.

«Раніше цим займалися спеціалізовані майданчики. Назви деяких з них, як Нива В.Ш., ПП "Спеціалізоване підприємство "Юстиція", ТОВ "Укрспецторг Групп" та інші є фігурантами численних журналістських розслідувань. А й інколи, й кримінальних справ», - розповів генеральний директор ДП “СЕТАМ” Віктор Вишньов.

Економічні результати діяльності спецфірм були незадовільними. Майно на торгах дорожчало всього на 0,5% (зараз 12,2%). В 97% майно не продавалося з першого разу. А з другого йшла уцінка 50%. Зараз 65% майна продається з першого ж разу, без уцінки. Така неефективна робота продавців дорого коштувала державі. Бо винагорода складала 14,3% від вартості майна. Зараз – всього 5%.

Віктор Вишньов розповів різноманітні схеми, що використовували спецфірми: крадіжка майна, схеми уцінки, схеми змови, «каруселі», неінформування та нереєстрацію учасників.

«В цілому, збитки держбюджету від діяльності спецфірм можна оцінити в 67% від загальної вартості проданого майна, тобто понад 1 млрд грн», - додав Віктор Вишньов.

OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) - це чесний, простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.

Веб-сайт OpenMarket: om.gov.ua

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/setam.gov

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/pres-konferentsiya-setam-yak-zlamati-shemi-otochennya-yanukovicha-ta-stati-efektivnim-antikoruptsiynim-it-produktom-u-derjsektori-kiiv-19-chervnya-2018-roku

 

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/vistup-svitlani-gluschenko-na-pres-konferentsii-setam-yak-zlamati-shemi-otochennya-yanukovicha-ta-stati-efektivnim-antikoruptsiynim-it-produktom-u-derjsektori

https://minjust.gov.ua/watch/generalniy-direktor-dp-setam-viktor-vishnov-pro-udoskonalennya-roboti-openmarket-setam

https://minjust.gov.ua/watch/zastupnik-ministra-yustitsii-ukraini-svitlana-gluschenko-pro-spivpratsyu-z-dp-setam