08-04-202409:14

Знято секретність з частини документів щодо екс-чиновниці, яка за даними СБУ добровільно отримала паспорт рф

Міністерство юстиції України отримало від Служби безпеки України дозвіл на копіювання та передачу на запит медіа частини документів, щодо добровільного отримання паспорту рф екс-чиновницею.

Дозвіл стосується листа СБУ від 07 липня 2021 року № 2/3/2-14227 ДСК та окремих додатків до нього, яким було присвоєно гриф «Для службового користування».

Не підлягають розголошенню відомості про контакти екс-чиновниці з представниками фсб рф.

Для отримання копій документів, з яких знято гриф ДСК, необхідно направити інформаційний запит від медіа на електронну пошту press@minjust.gov.ua.

 

Історія питання:

9 січня колегія суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду у складі судді-доповідача Андрія Жука, суддів Наталії Мартинюк та Жанни Мельник-Томенко скасувала Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду про законність звільнення громадянки рф з посади державної служби.

Справа перебуває на новому розгляді в Шостому апеляційному адміністративному суді.

Позиція Міністерства юстиції України:

Служба безпеки України надала належні та допустимі докази набуття та існування у позивача громадянства держави-агресора, оскільки можливість встановлення факту набуття іноземного громадянства передбачена нормами Закону України «Про Службу безпеки України» та Закону України «Про контррозвідувальну діяльність».

Чергове відкрите засідання відбудеться 9 квітня. Запрошуємо представників медіа до участі у судовому засіданні.