Зустріч "Україна - Трійка ЄС " з питань юстиції та внутрішніх справ на рівні міністрів, яка відбулася 11 листопада в Брюсселі - це перший та єдиний прецедент переговорів з країною - не кандидатом у члени Євросоюзу. Про це заявив Міністр юстиції України, голова української делегації в Брюсселі Олександр Лавринович сьогодні, 12 листопада 2002 року, на прес-конференції у Міністерстві юстиції по результатах зустрічі. На думку Олександра Лавриновича, подібна зустріч є свідченням того, що "ЄС зацікавлена в продовженні співробітництва з Україною". Це говорить про те, що Україну насправді розглядають, як майбутнього члена Євросоюзу, оскільки наші стосунки з ЄС зайшли далеко за межі співпраці Союзу з іншими "третіми" країнами, які не є офіційними кандидатами на вступ, наголосив Міністр юстиції.
Зокрема, Олександр Лавринович повідомив, що Україна - єдина держава - не кандидат у члени Євросоюзу, яка має спільний з ЄС План дій у сфері юстиції та внутрішніх справ, який, як зазначалося під час зустрічі, наша країна "успішно виконує".
Також, Олександр Лавринович назвав "політичним прецедентом" запрошення України до співробітництва в рамках організації Evrojust по підсумках зустрічі в Брюсселі. "До цього часу Євросоюз виступав категорично проти інституалізації співробітництва такого типу" - повідомив він. У висновках зустрічі також констатується запрошення України до участі у семінарі, що проводиться Європейською правовою мережею 2-3 грудня 2002 року в Данії. Міністр юстиції поінформував, що Україна буде першою країною, якій надане подібне право. "До цього Євросоюз виступав категорично проти залучення України до ЄПМ, оскільки, згідно з регламентом ЄС, вона охоплює лише країни-члени, та, в окремих випадках, країни-кандидати."
Крім того, за словами Міністра, "вперше в історії розвитку стосунків між Україною та Євросоюзом у офіційному політичному документі за результатами зустрічі на високому рівні зафіксовано приєднання нашої країни до спільних заяв ЄС з країнами-кандидатами на вступ до ЄС, зокрема Заяви про захист водіїв міжнародних авто перевізників та нормативних документів щодо боротьби з торгівлею людьми".
На думку Олександра Лавриновича, за результатами зустрічі, можна констатувати про завершення політичної складової виконання одного з Євроінтеграційних пріоритетів України. Далі, за словами Міністра, "має йти профільна робота, яка має завершитися іншим рівнем співробітництва".
У ході зустрічі Європейський Союз закликав до ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про корупцію контексті цивільного права (1999р.), яку було підписано Україною 4 листопада 1999 року, а також Конвенції Ради Європи про корупцію в контексті кримінального права (1999р.), що підписана Україною 27 січня 1999 року.
У висновках, зроблених за підсумками зустрічі, відзначається, що ЄС прийняв пропозиції України щодо пошуку варіантів у візових питаннях у зв\'язку з перенесенням Шенгенського кордону на кордон України.
У свою чергу, Україною прийнята пропозиція щодо участі ЄС у облаштування Східного та Північного кордонів України.
Прес-служба Міністерства юстиції України