26-11-202110:35

25 листопада Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками та старт кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»

Щороку, 25 листопада відзначається Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок. Так, саме у цей же день розпочалась кампанія «16 днів проти насильства», яка носить міжнародний характер та яка була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Доречно зазначити, що Україна приєдналась до проведення вказаної кампанії у 2001 році.

Метою проведення вищезазначеної кампанії є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, а також активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Цьогоріч, зокрема в м. Запоріжжі стартувала кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», яка триває до 10 грудня 2021 року, Дня прав людини.

Так, Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), в рамках співпраці з Департаментом спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради, долучилось до проведення соціального заходу «Створення унікального маніфесту проти домашнього насильства», який проходив з нагоди старту «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».

Під час проведення заходу на встановленому спеціальному банері працівники міжрегіонального управління разом з містянам написали свої меседжі проти домашнього насильства, а також побажання постраждалим та заклики щодо викорінення проблеми. Переконані, що написані слова будуть використані для створення соціальної реклами. Також учасникам роздавалися інформаційні матеріали щодо протидії насильства.