06-09-201911:04

Кропивницьких школярів познайомили з Конвенцією про права дитини

У Кропивницькому школярі в ігровій формі дізнались про свої права.

Правороз’яснювальні уроки в школах для п’ятикласників і шестикласників школи №18 і гімназії імені Тараса Шевченка відбулися в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» з нагоди початку нового навчального року. Їх провела для учнів спеціаліст юстиції Кіровоградщини Наталія Кобилат, 

Насамперед школярі дізналися про зміст Конвенції з прав дитини, яка вважається основним міжнародно-правовим документом.

«Конвенція про права дитини була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року. Документ одразу здобув підтримку в 191 країні світу. Що цікаво, текст Конвенції про права дитини готувався і редагувався більше десяти років. Наразі її зміст складається з 54 статей, у яких міститься інформація про дитячі права. Найголовніші з них полягають у тому, що кожна дитина має право на життя разом зі своїми батьками, їхнє постійне піклування і турботу. Не менш важливим є те, що  всі діти є рівними в своїх правах», – відзначила Наталія Кобилат.

Детальніше про цю тему школярі змогли дізнатися в інтерактивній формі, заповнюючи карту «Права дитини». Під час гри вони засвоїли інформацію про кілька взаємопов’язаних груп дитячих прав.

«Перший блок прав дитини стосується загальних норм, необхідних для повноцінного життя людини. Йдеться про здорове харчування, отримання медичної допомоги в разі необхідності, можливість здобувати освіту, а також мати відпочинок і розваги. У другому блоці йдеться про захист дитини від примусової праці. У третьому – про можливість вільно виражати свої погляди на ту чи іншу ситуацію», – розповіла Наталія Кобилат.

Нагадаємо, на Кіровоградщині стартувала кампанія про захист прав дитини. У її рамках школярі навчальних закладів області дізнаються про свої права та ефективні способи їх захисту.