07-12-201716:51

Миколаївська юстиція організувала справжні судові дебати для студентів

В Управлінні юстиції відбувся відкритий конкурс з судових дебатів, в якому змагалися студентські команди «Одеська юридична академія» (Миколаївський інститут права НУ ОЮА), «Guys» (Коледж Миколаївського НУ ім. Сухомлинського), «Легітайм», «Юридичний дует», «Юридичні фіксики», «Lex» (Миколаївський юридичний коледж НУ «ОЮА»). Конкурс організували фахівці Управління реєстрації НПА, правової роботи та правової освіти.

Професія юриста вже давно потребує різносторонніх знань. Нині вже недостатньо просто знати норму права, уявляти собі бажане правило поведінки сторін і фіксувати недоліки практичної реалізації норми права. Потрібно інтуїтивно орієнтуватися в різних правових ситуаціях та допомагати захищати права людей.

Саме тому в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» студенти спробували себе у ролі позивачів, відповідачів та їх представників. Спочатку вони сприйняли завдання з життєвими ситуаціями, як звичайні шкільні задачки. Але чим далі, тим дебати ставали активнішими. Хлопці та дівчата так увійшли у роль і змагалися по-справжньому за честь бути правозахисником.

В ролі суддівської колегії виступили перший заступник Начальника ГТУЮ у Миколаївській області Інна Фірсова та фахівці Управління Надія Капустіна та Анастасія Зубрицька.

Вміння правильно виступити в суді – одна із основних вимог для кваліфікованого юриста. Сьогодні студенти показали високий рівень знань і набули досвіду для того, щоб гідно носити високе звання юриста.