16-08-201715:28

Мобільні «правові» групи – реальна і дієва правова допомога

Ініціатива Мін`юсту по виїзду мобільних «правових» груп у рамках правоосвітницької стратегії «Я маю право!» дієво упроваджується у життя Сумщини.

Чотири  зустрічі, графіки яких не тільки розміщені на сайті Головного управління юстиції у Сумській області, а й анонсовані на зустрічі керівника управління із засобами масової інформації, вже відбулися у Роменському, Сумському, Краснопільському та Липоводолинському районах.

Питання, з якими звернулися люди, різнопланові. Але вже відчутна тенденція, що жителів села  турбують  земельні питання. Більше того, дієву правову допомогу надано жителям села Колядинець Липоводолинського району, які звернулися на гарячу лінію протидії аграрному рейдерству, оприлюднену на сайті управління юстиції.

Ось так гарячої жнивної пори об’єдналися разом і штаб по протидії аграрному рейдерству і мобільна «правова» група. Усе це – заради захисту прав людей, їхньої власності.

Серед інших актуальних, були питання щодо реєстрації особистого селянського господарства. До юристів звернулися учасники АТО щодо їх порушених прав. Людям потрібна допомога у роз’ясненні спадкових прав.

«Робота, зініційована Міністерством юстиції України, дуже своєчасна і потрібна. Знати свої права, користуватися ними, захистити у разі порушення – це основоположні принципи правової держави, яка гарантує: закон – один для всіх, – говорить начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун. – Важливо, що сьогодні ми, як представники міністерства справедливості, включені у процеси в аграрній сфері і люди вже знають, куди звертатися, якщо порушуються їх права на землю чи вирощений урожай».