16-06-201709:34

На Чернігівщині обговорили питання організації та контролю за нотаріальною діяльністю і державною реєстрацією

15 червня 2017 року в Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області проведено семінар-нараду з державними та приватними нотаріусами Чернігівської області, під час якого з нотаріальною спільнотою обговорювались окремі питання організації та контролю за нотаріальною діяльністю і державною реєстрацією.

Участь у заході взяли заступник начальника управління – начальник відділу контролю у сфері нотаріату Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Микола Смук, заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень у сферах державної реєстрації Управління розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Володимир Нікітін, заступник директора Департаменту – начальник Управління нормативно-правового забезпечення державної реєстрації Департаменту приватного права Міністерства юстиції України Анатолій Лещенко, начальник управління з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у м. Києві Кирило Міненко, заступник начальника управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області Наталія Кирієнко та керівництво Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

Ключові питання порядку денного стосувались покращення нотаріальної практики регіону, роботи установ нотаріату, здійснення нотаріусами функцій державного реєстратора, вчинення нотаріальних дій, порядку оформлення та видачі паспортів тощо.

З привітальним словом до учасників заходу звернувся начальник територіального управління юстиції Олег Трейтяк, який відзначив, що сьогодні у нотаріусів є унікальна можливість поспілкуватись з профільними фахівцями Міністерства юстиції України та обмінятись практичним досвідом роботи.

Микола Смук зосередився на практичних недоліках, що мають місце в діяльності нотаріусів і виявляються Міністерством юстиції України під час комплексних або цільових перевірок.

Про особливості проведення Міністерством юстиції України камеральних перевірок у сфері державної реєстрації, про критерії, за якими проводиться моніторинг реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень говорив Володимир Нікітін.

Найбільше запитань викликав виступ Анатолія Лещенка, адже він у своїй промові торкнувся проблемних питань нотаріальної практики у сфері державної реєстрації речових прав на нерухомість, зокрема, реєстрації права власності за спадкодавцем, особливостей внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та ін.

Кирило Міненко поділився позитивним досвідом нотаріальної практики, висвітлив актуальні питання організації роботи та функціонування установ нотаріату м. Києва.

У нотаріусів також була можливість поспілкуватись з колегами, обговорити окремі питання вчинення нотаріальних дій. Зокрема, Олександр Красногор, приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу, розповів про свою участь у профільній міжнародній конференції із запобігання судовим спорам у нотаріальній практиці, що проходила у Мінську.