30-09-201916:14

На Дніпропетровщині пройшов рейд щодо боржників за комунальні послуги

Стягнення боргу з неплатників за житлово-комунальні послуги – один із пріоритетних напрямів роботи органів ДВС Дніпропетровщини. На жаль, велика кількість споживачів регіону не сплачує за надані їм послуги з тепло та водопостачання. Та перед початком опалювального сезону виконання рішень цієї категорії перебувають на особливому контролі як державних виконавців, так і представників комунальних підприємств, які залучившись підтримкою поліції та ЗМІ, вирушили в рейд щодо боржників.

Причини заборгованості різноманітні:  від нестачі коштів у малозабезпеченої сім’ї до принципової позиції щодо невдоволення наданням житлово-комунальних послуг. І суми заборгованостей різноманітні: від 1 до 50 тисяч гривень. Але заходи примусового стягнення однакові – звернення стягнення на дохід боржника або ж на його майно з метою подальшої реалізації для погашення заборгованості.

Так, зокрема, у місті Кам’янське вирішальним важелем у сплаті боргу для більшості неплатників стало вилучення майна з метою його подальшої реалізації шляхом електронних торгів. Переважно описується та вилучається побутова техніка та дещо з меблів. Строк можливого повернення майна - 10 днів. Так, вже за кілька днів представником стягувача - КП КМР "Кам’янська теплопостачальна компанія" на адресу Заводського відділу ДВС міста Кам’янське було надано повідомлення про сплату заборгованості в повному обсязі.

Стосовно решти споживачів, які не мають змоги повністю розрахуватися, то постачальник запропонував їм укласти договір реструктуризації і сплачувати поступово. Детальніше у сюжеті телекомпанії "МІС" за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=IJ9b0AWEv4E&feature=youtu.be

А от державні виконавці Павлоградського міськрайонного відділу ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області завітали не лише до боржників за теплопостачання. Разом з представниками КП «Павлоградводоканал» та працівниками поліції здійснили спільні виходи за виконавчими документами про стягнення заборгованості з оплати за послуги водопостачання та водовідведення.

Не всі споживачі відчинили двері для спілкування і отримання повідомлення, тому їм залишили у дверях виклики до державних виконавців. Та були й такі мешканці, котрим роз’яснили про причину відвідин, попередили про обов’язковість погашення заборгованості та про можливість укладання договору реструктуризації.

А щодо боржників, які не сплачують за послугу роками, то стягувачі разом з державними виконавцями діють рішуче –  припиняють надання послуги та попереджають про заходи примусового впливу, такі як арешт майна. Про це та інше в сюжетах «Павлоградської телерадіокомпанії» за посиланнями:

сюжет 1  https://www.youtube.com/watch?v=ox7z_Vnv86g

сюжет 2 https://www.youtube.com/watch?v=NU5NCkZjvZY

 

У Кривому Розі такі рейди також проводять систематично. Цього разу державні виконавці Інгулецького відділу ДВС міста Кривий Ріг вийшли на дільницю разом з представником  стягувача -  КПТМ "Криворіжтепломережа".

Завдяки плідній роботі, а саме: з’ясуванню місця мешкання боржника, перевірці його майнового стану, проведенню роз’яснювальної роботи щодо прав, обов’язків та наслідків ухилення від виконання рішення суду, а також вжиттю заходів примусового виконання рішень відповідно до чинного законодавства чимало виконавчих проваджень завершується та фактично виконується. І слід зазначити, що зачинені двері не врятують недобросовісного споживача. Адже виконавець має право здійснити примусовий вхід до помешкання! Про що можна дізнатися із сюжету телеканалу «ІНТЕР» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=08Q_PM5hLc8

Державні виконавці та представники комунальних підприємств запевняють, що такі виходи до боржників Дніпропетровщини будуть продовжуватися й надалі та наголошують на сплаті заборгованості, аби уникнути негативних наслідків.