16-06-201709:22

На Донеччині обговорили проблеми правової освіти населення

15 червня 2017 року Донецька обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення провела чергове засідання у місті Краматорську. Учасники заходу обговорили проблемні питання організації правоосвітньої діяльності.

Обговорені підсумки реалізації соціально-правового проекту «Протидія закону та суспільства наркоманії» серед професійно-технічних навчальних закладів області. Така форма правового виховання в професійно-технічних навчальних закладах застосована в області вперше. Вона дала можливість визначити новітні, актуальні та сучасні види й форми правоосвітньої діяльності серед учнівської аудиторії, які доцільно рекомендувати для використання в навчальних закладах у подальшому.

Під час засідання підведені підсумки виконання плану спільних правовиховних та правоосвітніх заходів учасників МКМР протягом І півріччя поточного року. Визначено форми взаємодії Головного територіального управління юстиції у Донецькій області та Департаменту освіти і науки, Управління культури і туризму, Служби у справах дітей Донецької облдержадміністрації на наступний період поточного року.

Обговорено продовження взаємодії Головного управління з центрами безоплатної вторинної правової допомоги з питань правової освіти населення. Визначено доцільним об’єднання зусиль Головного управління та Краматорського і Маріупольського місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у підвищенні кваліфікації як працівників центрів, так і працівників бюро правової допомоги з питань, роз’яснення яких найчастіше потребують відвідувачі бюро.

Керівником Головного управління Павловою О.В. звернуто особливу увагу всіх присутніх на початок старту Всеукраїнського просвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право!». Зроблено акцент на пріоритетах інформаційної кампанії до кінця поточного року в напрямку права громадян у сфері доступу до правосуддя, захисті прав власності та формування вміння протистояти проявам корупції у вищих навчальних закладах.