На Київщині відбулась прес-конференція на тему:"Реформа системи державної реєстрації. Пілотні проекти Київської області".
Йшлося про пілотний проект, запроваджений, зокрема, на території Київської області, у сфері державної реєстрації, що передбачає розподіл роботи державних реєстраторів між фронт- та бек- офісами. За цим принципом відбудеться розподіл функціональних обов’язків між особами, які приймають заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, та особами, які приймають рішення за результатами розгляду таких заяв. Метою цього пілотного проекту є мінімізація корупційних ризиків завдяки тому, що державні реєстратори, що прийматимуть рішення по заявах про державну реєстрацію, фактично не будуть зустрічатися із особою, що подає документи.
«За результатом впровадження цього проекту підприємці Київщини та фізичні особи матимуть можливість подавати документи для проведення державної реєстрації в будь-якому офісі реєстрації у межах регіону. Пілотний проект матиме своїм наслідком скорочення черг у особливо завантажених районах» - розповів Олексій Пономарчук, в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області.
Він також додав: «На підтримку впровадження цього проекту реєстраційна служба Головного управління юстиції у Київській області висунула ініціативу щодо запровадження у квітні 2015 року на своєму веб-сайті сторінки з онлайн-відеоспостереженням за чергами реєстраційних служб області, що матиме на меті здійснення громадського контролю за результатами впровадження представленого пілотного проекту».
Участь у прес-конференції взяв також перший заступник голови Київської облдержадміністрації Лев Парцхаладзе.
Журналіст інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна», в свою чергу, поцікавилась строками запровадження презентованих онлайн-послуг в сфері державної реєстрації. У відповідь на що Олексій Пономарчук зазначив, що наразі на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України розміщене посилання на «Кабінет адміністративних послуг» (https://kap.minjust.gov.ua), де будь-якій користувач Інтернету, після відповідної реєстрації на цьому веб-сайті, вже зараз може отримати, наприклад, інформаційну довідку про зареєстровані речові права. При цьому зазначені новації полягають у підвищенні якості представлених онлайн-послуг за рахунок спрощення процедури їх отримання, а також у їх розширенні на інші сфери державної реєстрації.