15-08-201910:56

На Кіровоградщині пояснили громадянам, як не стати жертвою шахраїв під час купівлі квартири

У головному територіальному управлінні юстиції Кіровоградщини поінформували, як не потрапити в майнову аферу під час придбання житла. Зокрема, фахівці радять ретельно перевіряти документи і відомості у електронному  державному реєстрі  майнових прав на нерухомість.

 «Люди роками можуть відкладати гроші на купівлю квартири, а потім враз втратити всі свої накопичення, ставши жертвами шахраїв. Щоб не потрапити на гачок до аферистів, потрібно відповідально ставитися до процесу купівлі-продажу майна. Якщо є можливість, то варто під час укладання угоди забезпечити собі юридичний супровід адвоката, який перевірятиме всі документи. Якщо зайвих коштів на юристів немає, не критично. Покупець і сам в змозі вберегти себе, якщо знатиме, на які аспекти звернути увагу», – відзначила в.о. керівника юстиції Кіровоградщини Анна Калініна.

За її словами, серед найризикованіших слід згадати про такі випадки:

1. За короткий час у майна регулярно змінювались власники, тобто фактично відбулось декілька перереєстрацій житла з незрозумілих причин.

2. Людина намагається реалізувати щойно придбану собі квартиру.

3. Огляд житла потенційному покупцеві організовує не сам власник житла й не рієлтор, який спеціалізується на продажу нерухомості, а стороння особа.

4. Укладанням угоди купівлі-продажу займається знову ж таки не власник будинку чи квартири особисто, а людина за довіреністю.

 Крім того, Анна Калініна порадила засвідчувати угоду купівлі-продажу у перевіреного нотаріуса. При цьому є одне неписане правило: право обирати нотаріуса залишається за покупцем, а не продавцем житла чи будь-якого іншого виду майна.

«Звернувши увагу на ці поради, ви зможете застрахувати себе від шахрайства й можливих судових процесів», – резюмувала Анна Калініна.