29-03-201817:45

На Миколаївщині проведено «круглий стіл» щодо захисту прав громадян на звернення та доступ до публічної інформації

28 березня 2018 року Головним територіальним управлінням юстиції у Миколаївській області в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова проведено засідання "круглого столу" на тему "Проблемні питання щодо забезпечення прав громадян на звернення та доступу до публічної інформації".

В засіданні прийняли участь представники обласної державної адміністрації, структурних підрозділів облдержадміністрації, Прокуратури Миколаївської області, Головного управління Пенсійного фонду України, Головного управління Національної поліції в Миколаївській області та представники інших територіальних органів виконавчої влади.
"Прийняття Закону України «Про доступ до публічної
інформації» стало важливим кроком у сфері дотримання конституційних прав та свобод людини в Україні. Особливістю доступу до публічної інформації є набуття органами влади більшої відкритості та прозорості для
громадян, що значно зменшує можливість зловживань
та порушень." - зауважила Інна Фірсова, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.

Начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Артем Ханін ознайомив присутніх з загальнонаціональним правопросвітницьким проектом "Я МАЮ ПРАВО!" та звернув увагу присутніх, що право громадян на звернення до органів державної влади - це один із засобів захисту порушених прав громадян.

Крім того, головний спеціаліст відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Кузьєва Алла, розповіла присутнім щодо стану розгляду звернень громадян та запитів на отримання публічної інформації в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області. А головний спеціаліст сектору з питань забезпечення діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Гордієнко Дмитро, розповів про практику розгляду Європейським судом з прав людини позовів про доступ до інформації. Головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Тетяна Жукова знайомила присутніх з нормативною базою, яка регулює питання доступу до публічної інформації.

Дуже цікавим для присутніх було роз'яснення Регіонального представника секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Перебийніс Світлани щодо захисту прав громадян на доступ до публічної інформації. 

Засідання пройшло активно і змістовно у формі жвавої дискусії.