25-10-201714:49

На Рівненщині вдалося вирішити конфлікт між власниками паїв та орендарем

Конфлікт, що виник між жителями села Засів Радивилівського району Рівненської області та ТОВ «Радивилів Агро», вдалося вирішити. У вівторок, 24 жовтня в рамках роботи мобільної точки доступу до системи безоплатної правової допомоги відбулася зустріч працівників Рівненської юстиції і Бюро правової допомоги з пайовиками та орендарем.

Правову консультацію щодо оренди паїв надали, зокрема, заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Неля Ковальова, начальник відділу та головний спеціаліст Управління державної реєстрації ГТУЮ у Рівненській області Олена Медведюк і Раїса Прокоп’юк, які одночасно є членами оперативного штабу по захисту аграріїв та землевласників від протиправних посягань, а також начальник Радивилівського бюро правової допомоги Марія Поволоцька.

- В результаті зустрічі «гострі» питання вдалося врегулювати. Зокрема, пайовикам виплатили орендну плату у збільшеному розмірі. А до діючих договорів оренди внесли зміни лише в частині збільшення орендної плати. Також орендар надав проект договору про надання допомоги на розвиток села та просив селян створити ініціативну групу для подальшого вирішення можливих конфліктних ситуацій, - наголосила Неля Ковальова. - Власникам земельних ділянок, у свою чергу, роз’яснили способи внесення змін та доповнень до договорів, припинення дії договорів оренди, які передбачені чинним законодавством. Адже всі питання потрібно вирішувати у порядку та способами, встановленими законом.

Зазначимо, що до антирейдерського аграрного штабу при Рівненській ОДА звернулось ТОВ «Радивилів Агро». Представники агрофірми поскаржились на власників земельних паїв, які різними способами блокували роботу сільськогосподарської техніки. Це унеможливлювало для орендаря проведення посівної кампанії. Селяни пояснювали, що на такі вчинки їх спонукав сам орендар, оскільки мали місце певні непорозуміння щодо збільшення розміру орендної плати та терміну дії договорів оренди.