16-08-201716:32

На Волині до Дня незалежності України розпочалася декада правових знань

З цієї нагоди сьогодні в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки юстицією Волині разом з працівниками юридичних служб   був проведений  флешмоб, приурочений відзначенню 26-і річниці Дня незалежності України.

У рамках заходу юристи області  мали змогу отримати інформацію про всеукраїнський просвітницький проект Міністерства юстиції "Я МАЮ ПРАВО!", який має на меті навчити громадян захищати свої права, а також ознайомитися з роботою Онлайн будинку юстиції, системою безоплатної правової допомоги, послугами, які надаються Мін’юстом та головним територіальним управлінням юстиції та їх роль у становленні української державності та побудови правової демократичної держави.

Відповідно до  плану заходів працівники Головного територіального управління юстиції в області  виступлять у засобах масової інформації щодо процесу державотворення в Україні, роз'яснення серед населення державної правової політики, норм Конституції України та законів України, що визначають права та свободи громадян, ролі органів юстиції у забезпечені прав громадян.

Згідно заходів, будуть проведені круглі столи з державними реєстраторами,  адвокатами області щодо порядку подання запитів та їх виконання до органів державної реєстрації актів цивільного стану та з представниками суду для оптимізації процедури виконання рішень судів, які будуть організовані сектором взаємодії з суб'єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів та відділом державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції в області.

Крім того, будуть проведені флешмоби щодо урочистого вручення свідоцтв про народження в закладах охорони здоров’я та  “Захищай свої права — реєструй громадські об’єднання” (разом із представниками громадської організації “Асоціація захисту прав споживачів+”) та правового майстер-класу “On-line будинок юстиції — як це працює?”;  вуличного інформування: розповсюдження серед населення брошур, що популяризують роботу органів юстиції; виготовлення та розповсюдження серед навчальних закладів, підприємств, установ та організацій буклетів, методичних рекомендацій на тему: “Кожен має право”.

Для засуджених у Луцькому слідчому ізоляторі представником Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини буде проведено особистий прийом та надання консультацій з правових питань.

До Дня незалежності України у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки працівники головного територіального управління юстиції в області візьмуть участь у відкритті циклу книжкових виставок “Історична правда: Україна. Шлях гідності та незалежності”  та зустрічі із захисниками, які відстоюють незалежність та територіальну цілісність України на тему: “Нескорені герої”.

Спеціалісти головного територіального управління в області проведуть для працівників апарату та керівниками структурних підрозділів Іваничівської райдержадміністрації лекції на тему: “Порядок звернення до Європейського суду з прав людини”, “Основні положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, “Новації , які мають місце у роботі органів юстиції”.

З нагоди відзначення Дня Незалежності України 22 серпня буде проведено змагання на байдарках серед працівників Головного територіального управління юстиції у Волинській області.  Цього ж дня в області буде проведено Єдиний  день правового (вуличного) інформування  з питань державної реєстрації актів цивільного стану.

Керівництвом головного територіального управління юстиції в області будуть  здійснюватися виїзні прийоми та консультування громадян у Бюро правової допомоги, а також  вони разом з представниками Регіонального та місцевих центрів з надання БВПД візьмуть участь у роботі мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги, в тому числі щодо захисту речових прав на землі сільськогосподарського призначення та роз'яснення антирейдерського законодавства.

Громадськими приймальнями  буде надаватися безоплатна первинна правова допомога.

23 серпня  начальник головного територіального управління юстиції в області Валентин Кухарик проведе урочисту нараду з працівниками юридичного відомства, присвячену Дню незалежності України та Дню прапора України.

Керівники та працівники головного територіального управління юстиції в області також візьмуть участь в організації інформаційно-просвітницького заходу “Містечко  USAID”, приуроченого до святкування Дня міста Луцька, яке відбудеться 25 серпня 2017, організованого Міністерством юстиції України спільно з Програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Нове правосуддя”. 

Інформація щодо висвітлення заходів, проведених в рамках Декади правових знань, буде висвітлюватися у ЗМІ, соціальній мережі Фейсбук та розміщуватиметься на веб-сайті Головного  територіального управління юстиції у Волинській області.