30-04-201400:00

На Закарпатті пройшла Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Закарпатські правові читання»

Нещодавно в Ужгородському національному університеті пройшла Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Закарпатські правові читання», яка відбувається вже вшосте. Традиційно участь у цьому заході взяли представники Головного управління юстиції у Закарпатській області та Координаційної ради молодих юристів Закарпатської області при Головному управлінні юстиції у Закарпатській області.

Організовували й забезпечили проведення форуму факультет європейського права та правознавства і юридичний факультет УжНУ, Центральноєвропейський університет у Скаліці (Словаччина) Університет у Мішкольці (Угорщина), Західний університет імені Василя Голдіша в Араді (Румунія), Академічне товариство імені Михайла Балудянського в Кошицях (Словаччина), Ліга студентів Асоціації правників України, Європейська асоціація студентів права, Координаційна рада молодих юристів при Міністерстві юстиції України.

Відкрив захід декан факультету європейського права і правознавства Ярослав Лазур. Він привітав усіх з початком коференції і представив учасникам гостей: в.о. ректора УжНУ Володимира Смоланку, ректора Національної школи суддів України, колишнього Міністра юстиції Миколу Оніщука, голову Господарського суду Закарпатської області Надію Ващиліну, в.о. начальника Головного управління юстиції у Закарпатській області Івана Алмаші, декана юридичного факультету УжНУ Василя Фазикоша, а також члена-кореспондента Національної академії правових наук, завідувача кафедри теорії та історії держави і права УжНУ Василя Лемака.

Усі присутні привітали молодих учених із участю в цьому форумі. Дуже важливо, що молодь активно ділиться власними здобутками й має можливість обміну з науковцями не тільки своєї країни, а й інших: на захід приїхали гості з Угорщини, Польщі, Словаччини. Усього цьогорічні Закарпатські читання зібрали понад 250 заявників, 160 із яких – закордонні учасники. Гості відзначили, що результати конференції є важливими не лише для учасників, а цілком можуть застосовуватися на загальнодержавному рівні.

Розпочали учені з пленарного засідання, а продовжили роботу в 12 секціях: торкалися найрізноманітніших правових тем, зокрема й актуальних проблем України – юридичного статусу Кримської автономії, питання бюджетного процесу, юридичних можливостей збереження й відновлення довкілля тощо. Крім того, під час заходу відбулася ще одна важлива подія – підписання угоди про співпрацю між Ужгородським національним університетом та Національною школою суддів України.