28-03-201811:48

Очільник юстиції Києва надає юридичні консультації під час щотижневого особистого прийому в Дніпровському ДРАЦСі

Традиційно очільник столичної юстиції Станіслав Куценко продовжує надавати консультації для громадян у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану. 27 березня 2018 року особистий прийом відвідало більше десятка громадян. Зокрема, люди цікавилися термінами реєстрації шлюбу.

Громадянка Марина дізналась, що вагітна і її хлопець одразу ж запропонував руку та серце. Сьогодні вона прийшла на прийом, щоб дізнатися, які існують терміни подачі документів на реєстрацію шлюбу. Станіслав Куценко зауважив, що у разі вагітності нареченої чи народження нею дитини шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця (Стаття 32 Сімейного кодексу України).

У стандартних умовах шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про державну реєстрацію шлюбу.

Також існує така послуга, як «Шлюб за добу», коли кожен, хто забажає - може одружитись у той же день, не очікуючи цілий місяць. За 2018 рік у Києві було зареєстровано 685 таких шлюбів.

Громадянка Олена звернулася з питанням щодо проставлення апостилю та легалізації документів, оскільки уже влітку їде навчатись до Сполучених Штатів Америки. Станіслав Куценко розповів, що для проставлення апостилю потрібно особисто звернутися із заявою до відділу реєстрації актів цивільного стану. Необхідно пред’явити оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену нотаріально; документ про оплату послуги. Співробітник відділу державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів формує заяву, виготовляє електронні копії документів та розміщує їх у Реєстрі.

Документи, подані для проставлення апостиля, розглядаються протягом 1 робочого дня Міністерством юстиції України. За результатом розгляду заяви та поданих документів проставляється апостиль або відмовляє у його проставленні, формуючи відповідний електронний документ з накладенням власного електронного цифрового підпису та проставленням на документ електронного цифрового підпису (печатки) Міністерства юстиції України.

До того ж, відомості про проставлення апостиля або про відмову у його проставленні вносяться до Електронного реєстру апостилів.

Відповідно до Інструкції про порядок консульської легалізації офіційних документів в Україні і за кордоном, затвердженої наказом Міністерства закордонних справ України у 2002 році, оригінали, копії та фотокопії паспортів не підлягають консульській легалізації.

Також відвідувачів цікавили питання щодо нової процедури стягнення аліментів, процедура нарахування виплат до пологів та після народження дитини, оформлення спадщини та державної реєстрації оренди земельної ділянки, котра віднедавна доступна в онлайн-режимі. Українця, котрий проживає на тимчасово окупованій території Донеччини, Олексія цікавило питання оформлення легальних документів, зокрема свідоцтва про смерть його батька.

Станіслав Куценко розповів, як за спрощеною процедурою подати заяву до суду, а співробітники ДРАЦСу надали відповідний зразок заяви. До неї потрібно додати всі наявні документи, що підтверджують факт смерті, та подати цей пакет документів до суду.

Далі суд невідкладно призначить розгляд справи і, пересвідчившись у правдивості відомостей, прийме рішення про встановлення факту та видасть його заявнику (вся процедура триває від 1 до 2 діб).

З цим рішенням треба знову звернутися до РАЦСу і отримати відповідне свідоцтво.

Всі питання були розглянуті та взяті під особистий контроль керівника столичної юстиції Станіслава Куценка.

Працівники Головного територіального управління юстиції у місті Києві розповсюдили буклети «Я МАЮ ПРАВО!» з інформацією про те, як захистити право на аліменти та домогтися їх виплати, про механізм захисту своїх прав, коли вимагають хабар за іспит та вирішення інших спорів.

Якщо виникають питання у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, телефонуйте за телефоном «гарячої лінії» у місті Києві (044) 236 00 80. 

Захищайте свої права з Мін’юстом!