18-06-201912:15

«Правовий помагайко» відвідав майже тисячу дітей Дніпропетровщини

На початку літа у Дніпрі стартував новий проект юстиції «Правовий помагайко». Це справжній помічник для діток у вивченні своїх прав.

Тож, аби виконати свою місію з навчання, «Правовий помагайко» з радістю мандрує пришкільними літніми таборами та додає активностей малечі. Так, за допомогою карти «Права дитини» школярі вивчали права найменших громадян нашої держави, які закріплені законодавчо, зокрема право на освіту, інформацію, медичну допомогу, безоплатну правову допомогу, турботу та піклування, відпочинок, безпечне довкілля, безпеку. Також із задоволенням поринали в казкові судові засідання, жваво обговорювали порушені права відомих казкових героїв, розбиралися у лабіринтах. Крім того, брали участь у правових вікторинах, під час яких назвали всі основоположні права дитини, що визначені Конвенцією ООН про права дитини, вигадували власні правила, за якими вони хотіли б жити. У ході інтерактивних занять школярі із задоволенням відгадували правові кросворди, загадки на знання своїх прав та обов’язків. Не забули проявити свою обізнаність і  у сфері протидії булінгу серед дітей, обговорили, як його попередити, як реагувати на прояви цього явища, де шукати допомоги та, яка передбачена відповідальність за прояви цькування. А за гарні знання та активну участь кожен отримав у подарунок розмальовку «Юстиція - дітям».

 «Завдяки тому, що «Помагайко» старанно працює та кожного дня відвідує дитячі табори, за такий короткий час йому вдалося охопити майже тисячу дітей, які не лише вивчали права, а й одразу реалізовували їх на практиці: відпочивали в дитячому таборі, отримували інформацію від фахівців юстиції та вільно висловлювали свої думки»,- зазначив очільник юстиції Дніпропетровщини Леонід Маньковський.