З метою налагодження співпраці між проектом Європейського Союзу «Право-Justice» та управлінням юстиції у Київській області відбулася зустріч представників проекту та юстиції. В ній взяли участь керівник Проекту Довідас Віткаускас, експерт Денис Пащенко та співробітники Головного територіального управління юстиції у Київській області.
«Право-Justice» – проект, орієнтований на активну взаємодію. Ми завжди готові до співробітництва з органами юстиції для посилення ефективності роботи правових інституцій. Наша мета – забезпечити їх орієнтованість на надання якісних послуг. Наразі ми плідно співпрацюємо зі структурним підрозділом Міністерства юстиції України - Директоратом стратегічного планування та європейської інтеграції», - наголосив Довідас Віткаускас.
За його словами, співпраця з регіональними підрозділами Міністерства юстиції має особливе значення для «Право-Justice», оскільки дає змогу отримати більше інформації, краще зрозуміти специфіку практичної роботи чиновників органів юстиції.
Водночас Денис Пащенко зауважив, що для проекту особливо актуальними напрямами діяльності сектору юстиції є державна реєстрація, а також взаємодія приватних та державних виконавців. «Готові бути надійними партнерами для Головного територіального управління юстиції у Київській області у покращенні роботи за цими напрямами», - підкреслив він.
У свою чергу, перший заступник начальника управління юстиції у Київській області Андрій Круць повідомив, що сьогодні на Київщині вже працює 6 приватних виконавців, а тема державної реєстрації є однією з пріоритетних у зв’язку з проблемою рейдерських захоплень землі та аграрних підприємств.
Учасники зустрічі домовилися узгодити і провести спільні заходи, насамперед, присвячені питанням взаємодії між суддями, приватними і державними виконавцями області, а також шляхам вирішення проблеми зловживань у сфері державної реєстрації. Ці кроки покликані не лише підвищити якість роботи обласної юстиції, а й спрямовані на розробку експертних рекомендацій щодо вдосконалення вітчизняного законодавства, передусім норм Закону «Про виконавче провадження».
Крім того, учасники зустрічі обміркували формат взаємодії в контексті реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО». Зокрема, вони попередньо погодили участь експертів «Право-Justice» у правопросвітницьких заходах, які проводитимуться у профільних навчальних закладах Київської області.
Проект ЄС «Право-Justice» є логічним продовженням Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», реалізованого в 2014-2017 роках. Він фінансується Європейським Союзом. Проект зробив унікальний внесок у реформу системи юстиції, допомігши створити Раду з питань судової реформи та розробити Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів і План дій на виконання положень Стратегії. Важливим завданням Проекту є моніторинг та оцінювання сектору юстиції.