18-03-202117:56

Призначено директора Регіонального центру з надання БВПД у Дніпропетровській області

Наказом Координаційного центру з надання правової допомоги № 43-к від 15 березня 2021 року Волошко Сергій Григорович призначений на посаду директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області.

Після закінчення юридичного факультету військового інституту, він розпочав свою трудову діяльність у військовій прокуратурі на посаді слідчого. Потім тривалий час працював суддею у військових судах, у тому числі у складі обмеженого контингенту військ в Афганістані. Після звільнення у запас у званні полковник юстиції, був обраний суддею Дніпропетровського обласного суду. З 1994 по 2000 рік займався адвокатською діяльністю у Дніпропетровську. Повернувшись до суддівської роботи, працював в Апеляційному суді Дніпропетровської області та пішов у відставку з посади заступника голови Апеляційного суду Херсонської області у 2017 році, де працював з 2012 року.

«Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області є одним з найбільш завантажених  в Україні. Починаючи з 2013 року, видано понад 68,9 тис. доручень для надання захисту затриманим, підозрюваним, обвинуваченим за постановами слідчих та ухвалами судів в кримінальних провадженнях та засудженим. Кожна справа – це спільна робота багатьох людей – і чергових, які цілодобово приймають  повідомлення про затримання громадян,  і фахівців Регіонального центру, і безпосередньо захисників», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Дніпровський, Кам’янський, Криворізький, Нікопольський та Павлоградський місцеві центри з надання БВПД працюють з 1 липня 2015 року і вже прийняли понад 242,6 тис. звернень клієнтів для надання правової допомоги. Це свідчить про те, що мешканці Дніпропетровської області знають, що вони у будь-яку мить можуть отримати правову допомогу, звернувшись до системи БПД.

«Конституція України гарантує право кожного на правову допомогу та можливість її одержання безоплатно у випадках, передбачених законом. І саме система безоплатної правової допомоги сприяє покращенню доступу до правосуддя, особливо – вразливих категорій населення. Переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо підвищити якість надання правової допомоги, посилити захист прав найбільш вразливих людей», – підкреслив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області Сергій Волошко.

Система БПД Дніпропетровської області має свої особливості. Географічне розташування зумовило появу у регіоні великої кількості внутрішньо переміщених осіб. А відтак – фахівці мають великий досвід вирішення правових проблем «переселенців», учасників бойових дій. Серед важливих напрямів роботи – сфера сімейних та родинних відносин. Так, Дніпровський місцевий центр став одним із п’яти Центрів сімейного права в Україні у межах проєкту «Комплексна допомога в сімейних та родинних відносинах». Юристи Криворізького місцевого центру мають велику позитивну судову практику щодо захисту прав споживачів комунальних послуг. Фахівці Кам’янського місцевого центру діляться своїм досвідом вирішення проблем з земельних питань з колегами з інших регіонів.

Також усі фахівці системи БПД Дніпропетровщини беруть активну участь в реалізації програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» та проєкту «Волонтер БПД», який стартував цього року в Україні.