13-10-201400:00

Сфера судово-експертної діяльності потребує реформування

В Одесі проведено правовий семінар з питань реформування законодавства у сфері судово-експертної діяльності з метою громадського обговорення ініціатив Міністерства юстиції. Захід організовано Департаментом судової роботи та експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України і Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз Мінюсту.

У роботі семінару взяли участь заступник директора Департаменту судової роботи та експертного забезпечення правосуддя Мін’юсту Геннадій Пампуха, директор Одеського НДІСЕ Олексій Кравченко, завідувачі відділень Одеського НДІСЕ, судові експерти, представники громадськості та засобів масової інформації, а також співробітники та представники керівництва таких установ: Головного управління юстиції в Одеській області, НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області, Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи, Апеляційного суду Одеської області, Господарського суду Одеської області, Одеського окружного адміністративного суду, Одеського апеляційного господарського суду, Одеського апеляційного адміністративного суду, Приморського районного суду м. Одеси, Київського районного суду м. Одеси, Малиновського районного суду м. Одеси, Суворовського районного суду м. Одеси, Одеської обласної колегії адвокатів.

Учасники семінару обговорили проект Закону України «Про судово-експертну діяльність», зокрема, акцентували увагу на необхідності удосконалення нормативно-правового регулювання судової експертизи та гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу, а також активізації обміну практичним досвідом між науково-дослідними установами судових експертиз. Наголошувалось також на необхідності сприйняття та імплементації не тільки норм Європейського законодавства, але й практики в сфері судових експертиз.

На семінарі гаряче дискутували довкола існуючих на даний час колізій норм, що регулюють судово-експертну діяльність, вирішення практичних питань, що виникають в процесі призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, а також обговорювали шляхи розвитку системи судово-експертних установ в Україні.

Під час семінару прозвучало таке бачення основних шляхів підвищення ефективності судово-експертного забезпечення в Україні:

  • а) удосконалення правового регулювання судово-експертної діяльності;

  • б) підвищення рівня професійної підготовки судових експертів, зокрема, розробка основ їх професійного відбору, підвищення ефективності підготовки і перепідготовки експертів, а також забезпечення контролю і рівня професійної підготовленості співробітників судово-експертних установ. При цьому діяльність в галузі підготовки кадрів судових експертів має носити програмний характер;

  • в) відновлення і налагодження наукових зв`язків більш якісного рівня з інститутами та провідними судово-експертними центрами інших держав та участь судових експертів у міжнародних судово-експертних організаціях.