20-08-201917:43

Спорту – так, булінгу - ні

Агресивні настрої в дитячих колективах, що спрямовані з боку більшості на меншість та виражаються як у формі погроз й насміхань, так і в застосуванні фізичного насильства (штовхань, побоїв), сьогодні називаються булінгом.

З метою профілактики такого ганебного явища  у дитячому середовищі фахівці юстиції Сумщини зустрілися з вихованцями табору «Ровесник». Впроваджуючи правопросвітницьку кампанію #СтопБулінг, що була створена в рамках загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», правники ознайомили підлітків із сутністю булінгу, його можливими учасниками та наслідками.

«Враховуючи особливість аудиторії, яка активно займається спортом, юристи зосередили увагу на виникненні можливих непорозумінь в процесі погоні за перемогами. Адже нерідко відчуття суперництва здатне не лише додати сил та мотивації, а й пробудити заздрість, яка змусить діяти не завжди чесно, створюючи суперникам неприємності», - розповіла очільниця юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Крім того, під час заходу спеціалісти юстиції нагадали, що цькування може проявлятися не лише у фізичній та психологічній формі, а й у економічній, сексуальній та із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг).    

Наприкінці зустрічі школярів попередили про відповідальність за вчинення будь-яких протиправних дій та про недопущення байдужої поведінки у випадку, коли вони стали свідками булінгу.