16-08-201910:45

Стоп насильство: в Одесі обговорили реалізацію закону щодо протидії домашньому насильству

В Одеській обласній юстиції відбулася робоча зустріч з обговорення питання реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

«Стоп насильство!» - одна з перших кампаній міністерства юстиції у рамках реалізації проекту «Я маю право!», спрямована на інформування населення про основні способи захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства.
У зв’язку з цим, керівництво юстиції разом з представниками органів виконавчої та судової влади, а також громадськими організаціями області обговорили питання взаємодії у напрямі запобігання та протидії домашньому насильству.

Особлива увага була приділена виконанню рішення суду щодо встановлення обмежувального припису для кривдників.

Обмежувальний припис стосовно кривдника - це встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

«Незважаючи на те, що закон про протидію насильству успішно працює, все ж виникають певні проблемні моменти у його реалізації, до яких і належить встановлення обмежувального припису для кривдників», - розповіла радник голови Одеської обласної адміністрації з гендерних питань.

«Головне територіальне управління юстиції в Одеській області активно підтримує та сприяє реалізації закону щодо протидії насильству, адже це та проблема, яка може спіткати кожного, а тому інформування населення про основні шляхи захисту від насильства є нашим пріоритетом!», - наголосив очільник Одеської обласної юстиції Руслан Сауляк.

Він також додав, що при управлінні юстиції діє громадська приймальня, до якої можна звернутися з будь-яким юридичним питанням, у тому числі і щодо правового захисту від домашнього насильства.