04-10-201916:30

Студентам Дніпропетровщини розповіли, яким має бути сучасний юрист

Сучасний світ не стоїть на місці і постійно розвивається та дає поштовх для розвитку усіх сфер життя людини. Ця тенденція стосується і юриспруденції та юристів, зокрема. Тож завжди важливо йти в ногу з часом, розвиватися та відповідати вимогам сучасності.

Саме тому органи юстиції Дніпропетровщини ініціювали проведення освітницького заходу «Юрист в умовах викликів сучасності» у громадському інформаційно-виставковому центрі «Медіа-Простір».

«Завдяки цьому заходу студенти-правники провідних закладів вищої освіти мають можливість отримати практичні поради щодо вирішення ситуаційних питань, які виникатимуть у їхній подальшій професійній діяльності, дізнаються про динаміку змін сучасного правового світу, а  також професійні хитрощі та таємниці від кращих фахівців своєї справи», - розпочала Анна Василишина, модератор заходу.

«Сучасна державна служба та юриспруденція в цілому тісно пов’язана з технологіями, оскільки тут мають місце і правові пошукові платформи, і переведення державної служби у нові формати. Міністерство юстиції як одне з прогресивних відомств здійснило переведення майже всіх своїх послуг в онлайн режим. І з огляду на виклики сучасних тенденцій в юридичній сфері ми і організували сьогоднішній захід, аби кожен з Вас мав змогу поспілкуватися з прогресивними правниками, та отримав для себе корисну інформацію», - зазначила Ольга Захарова, перший заступник начальника юстиції Дніпропетровщини.

Певної трансформації зазнає і традиційне вирішення спірних питань. Тож спікер Євген Мороз розповів про медіацію, яка, на жаль, законодавчо ще неврегульована в Україні, однак в останні роки активно розвивається та стає досить популярною. Цей спосіб вирішення конфлікту в перспективі допоможе знизити навантаження на судову систему та змінить процедуру вирішення спорів між сторонами, а також буде сприяти впровадженню та застосуванню на практиці європейських стандартів і норм міжнародного права.

Важко уявити наше сьогодення без ІТ-технологій. Саме тому на сьогодні актуальним є і ІТ-право. Ольга Захарова зазначила, що воно є дуже динамічним та поєднує в собі знання з різних сфер права: трудового, адміністративного, корпоративного, кримінального, комерційного тощо. Також вкрай важливим є розуміння принципів та специфіки застосування міжнародних правових норм.

Враховуючи стрімкий розвиток сучасного правового світу, юрист має постійно розвиватися та відповідати критеріям, які їм висувають роботодавці. Спікери зазначили, що для того, аби бути конкурентоздатним на ринку праці, необхідно завжди робити свідомий вибір, зокрема, і в професійному аспекті, бути відкритим до нових знань, підлаштовуватися під зміни у світі, любити людей та  допомагати їм, ставити імперативи як догми та завжди виконувати обіцянки.