02-08-201910:52

У пологовому будинку Кіровоградщини видали батькам ювілейне 2500-те свідоцтво про народження

Із початку року в пологових будинках Кіровоградщини видали 2500 свідоцтв про народження немовлят. Ювілейний документ отримали батьки хлопчика Михайла з Кропивницького. Вручила свідоцтво про народження та довідку про місце реєстрації малюка в.о. начальника обласного управління юстиції Анна Калініна.

«Коли в родині з’являється дитина, батьки намагаються приділити їй максимум своєї уваги. Цілком зрозуміло, що на тривалі бюрократичні процедури їм бракує часу. Особливо складно раніше доводилося тим сімейним парам, які з різних причин не могли залишити малюка на дідусів і бабусь, щоб вирішити свої справи. Ми зробили все можливе, аби молоді батьки не стикалися з труднощами, оформлюючи перші документи малюків. Більш того, тепер і свідоцтва про народження, і довідки про місце реєстрації можна отримати безпосередньо в пологових будинках вже за кілька днів після появи дитини на світ», – розповіла Анна Калініна.

Заступник із питань державної реєстрації Олег Потьомкін додав, що до 1 січня 2020 року має відбутися реалізація проєкту «ЄМалятко», який ініціював Мін’юст спільно з Кабміном.

«Проєкт «ЄМалятко» передбачає, що батьки зможуть отримати 10 послуг, пов’язаних із народженням дитини, за однією онлайн  або офлайн заявою, та ще й одразу в пологовому будинку. Зокрема, з наступного року вони зможуть вирішувати питання щодо реєстрації народження та місця проживання, присвоєння податкового номеру, допомоги при народженні та інші послуги», – відзначив Олег Потьомкін.