Головне управління юстиції в Івано-Франківській області 21 травня 2014 року провело плановий семінар для працівників юридичних служб органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій з питань практичного застосування антикорупційного законодавства.
Перший заступник начальника Головного управління юстиції в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук звернув увагу присутніх на важливість реалізації місцевими органами державної влади регіональної цільової програми запобігання і протидії корупції на 2014-2015 роки, яка затверджена рішенням Івано-Франківської обласної ради від 30 березня 2014 року.
Із доповідями виступили Олеся Зрайко – завідувач сектора з питань запобігання та виявлення корупції і взаємодії з правоохоронними органами юридичного відділу Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Володимир Гандзюк – заступник голови Апеляційного суду Івано-Франківської області, Віталій Данилишин – начальник відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури Івано-Франківської області, Тарас Білейчук - головний спеціаліст відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації Головного управління юстиції в Івано-Франківській області.
Йшлося про встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» обмеження та відповідальність за вчинення корупційних правопорушень. Акцентувалась увага на змінах, які нещодавно були внесені в антикорупційне законодавство Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України" від 13 травня 2014 року № 4556 та набудуть чинності з 1 червня 2014 року.
Обговорювали також і завдання органів прокуратури щодо виявлення, припинення та розслідування корупційних правопорушень. Було детально висвітлено порядок внесення відомостей про корупційні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та слідчі дії, які проводяться працівниками правоохоронних органів у кримінальному провадженні при виявлені корупційних правопорушень (допит, аудіо-відео контроль особи, зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж). Також надавались статистичні відомості про вчинення корупційних правопорушень в межах області, про специфіку та суб’єктів вчинення цих правопорушень.
Обговорювали на семінарі і судову практику застосування антикорупційного законодавства при розгляді справ про корупційні правопорушення. Основна увага зосереджувалась на таких поняттях як конфлікт інтересів, практичне застосування положень закону про обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеження щодо роботи близьких осіб.
Доповідався також механізм проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів з метою запобігання вчиненню корупційних правопорушень, висвітлювались завдання антикорупційної експертизи та перелік нормативно-правових актів, які підлягають обов’язковій антикорупційній експертизі.
Доповідачі відповіли на запитання учасників семінару, що стосуються отримання нематеріальної вигоди, суміщення роботи посадових осіб з медичною практикою, порядку подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру особами, які звільняються з органів державної влади тощо.