12-10-201710:26

В Одесі відбувся майстер-клас по медіації

В Головному територіальному управлінні юстиції в Одеській області в рамках Тижня правових знань, приуроченого до Дня юриста, відбувся майстер-клас Заслуженого юриста України, віце-президента Української академії медіації, голови комітету стандартизації Національної асоціації медіаторів України, кандидата юридичних наук, доцента кафедри господарського права та процесу Національного університету «Одеська юридична академія», адвоката-медіатора Німецької адвокатської академії Романадзе Луїзи Джумберовни.

Майстер-клас було присвячено темі «Медіація та медіаційні навики як дієвий інструмент в руках сучасного юриста», що виявилась досить цікавою для більш ніж 35 юристів та адвокатів міста Одеси та Одеської області.

Микола Станіщук, начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області, відкрив захід та представив лектора всім присутнім:

«Медіація є однією з найпопулярніших форм урегулювання конфліктів. Будучи альтернативою судовій процедурі й іншим силовим способам розвитку подій, медіація має низку переваг, про які вам сьогодні розкажуть. Розраховую, що майстер-клас виявиться надзвичайно корисним та цікавим і буде одним із перших, що започатковує проводити юстиція для підвищення правової обізнаності одеських юристів».

Луїза Джумберівна провела майстер-клас на високо-професійному рівні, використовуючи великий арсенал засобів донесення матеріалу до присутніх слухачів та безперервно тримала їх увагу на темі структурованих переговорів більше 2-х годин. Однак, більшість слухачів взагалі не помітили як промайнув час, тому що викладений матеріал був закріплений добре підготовленою презентацією теми, прикладами та задачами по медіації.

Адвокат-медіатор в доступній формі розповіла про принципи, переваги та стадії медіації, детально розглянула всі медіаційні техніки та сфери, де вони можуть безпосередньо застосовуватись.

«Звертаю вашу увагу, що не кожне посередництво або переговори це медіація, медіація – це обов’язково структуровані переговори за участі професійно підготовлених посередників», - акцентувала лектор.

Серед запрошених слухачів більшу частину склали працівники центрів та бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокати, які працюють у цій сфері. Саме останні, як найбільш зацікавлена в правильному застосуванні усіх засобів медіації категорія юристів, ставили найбільш конкретні та доскіпливі питання лектору. Більше того, саме адвокати змоделювали одну із ситуацій, що могла бути вирішена за допомогою медіації. Луїза Джумберівна чітко, прозоро та доступно пояснила як в такій конкретній ситуації мав би чинити медіатор-професіонал.

Лекція адвоката-медіатора закінчилася бурхливими оплесками та проханнями провести обов’язково ще хоча б одну лекцію, а по можливості провести їх певним курсом.

Сподіваємося, що співпраця між обласним управлінням юстиції та Заслуженим юристом України в подальшому дійсно носитиме регулярний просвітницький характер.